|

هوای پایتخت در محدوده‌ ناسالم برای گروه‌های حساس

براساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، براساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (۲۳ آبان ماه) با توجه به شرایط پایدار جو و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 

سکون جو در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه (۲۳ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

 

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند افزایش تردد خودروها و درنتیجه افزایش غلظت ذرات معلق کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

 

همچنین با عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همراه با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

 

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۷ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار