مناطق 2 و 6 پایتخت در وضعیت قرمز آلودگی هوا

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت:۲۳ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ١۵٠ در وضعیت اضطرار هستند و در منطقه ۲ و ۶ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: ۲۳ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند.

شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت:۲۳ ایستگاه در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ١۵٠ در وضعیت اضطرار هستند و در منطقه ۲ و ۶ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم، آلودگی هوا معضل جدی پایتخت تبدیل شده است. کارگروه شرایط اضطرار استان تهران سلامت مردم را جدی بگیرد.

او افزود: گروه‌های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند همچنین ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر می‌شوند کمتر در فضای باز حضور داشته باشند، مردم آب بیشتر بنوشند و از میوه‌های تازه نظیر پرتقال و انار استفاده کنند.

شاهسونی یادآوری کرد: در شرایط ناسالم برای همه گروه ها افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علا ئم تنفسی در کل جمعیت ایجاد می شود.

 

ارسال نظر