مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد:

افزایش ۲۰ درصدی ترافیک با بازگشایی مدارس

رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز مدارس و دانشگاهها به طور کامل باز نشده اند قطعا اگر باز شوند حداقل ۲۰ درصد به این ترافیک اضافه خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: آلودگی و ترافیک شهر تهران نتیجه کم‌کاری و کار نکردن دولت در دو دوره گذشته به ویژه در حوزه خرید واگن و تامین اتوبوس است.

مهدی چمران پیش از آغاز بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم،  گفت: در خصوص ترافیک و آلودگی هوا متاسفانه چیز جدیدی نداریم که به مردم بگوییم. نتیجه کم کاری یا کار نکردن، نخریدن واگن برای مترو، نگرفتن اتوبوس و یا در حقیقت ندادن اتوبوس توسط دولت‌های دو دوره گذشته آن چیزی است که امروز مشاهده می کنیم.

وی افزود: ما نه تنها نتوانستیم وضعیت را بهتر کنیم بلکه وضعیت بدتر شده است. تلاش بسیاری کردیم در دوره چهارم که ۶۰۰۰ اتوبوس برای تهران حفظ شود اما این ۶۰۰۰ اتوبوس به ۲۲۰۰ اتوبوس رسیده و شرایط بدتر شده است.

واگن های مترو از هزار واگن به ۴۰۰ واگن رسیده و به این ترتیب مسلما مردم در فشار می افتند.

وی با اشاره به ترافیک سنگین موجود در پایتخت، گفت: هنگامی که مسافر زیاد می‌شود و مردم مشاهده می‌کنند که با مترو و اتوبوس نمی‌توانند سفرهای راحت و خوب انجام دهند ، اجبارا به سراغ اتومبیل های شخصی می روند و هنگامی که اتومبیل های شخصی به شهر آمد نتیجه همان ترافیکی است که مشاهده می کنید.

چمران این را هم گفت: البته هنوز مدارس و دانشگاهها به طور کامل باز نشده اند قطعا اگر باز شوند حداقل ۲۰ درصد به این ترافیک اضافه خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص پیش بینی های لازم برای بخش حمل و نقل عمومی در بودجه سال جاری مدیریت شهری ، گفت: چیز خاصی که بتواند گره گشا باشد در این بودجه پیش بینی نشده است در حقیقت این بودجه معمولی است و ضمنا بودجه را به گونه ای تصویب کردند که بسیار باز و دست بالا گرفته شده و این بودجه محقق نخواهد شد. البته من فکر نمی کنم که این کار عمدی بوده باشد ان‌شاءالله که این طور نبوده اما با خود تصور کردن که امسال تورم بیشتر است خب ما هم بودجه را دست بالا بگیریم.

مهدی چمران همچنین صبح امروز در واکنش به تذکر اعضا در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران با بیان اینکه مسئول کسانی هستند که در دوره های گذشته مسئول کاستن آلودگی هوا بودند اما کاری نکردند، گفت: این فرار رو به جلو است و این زدن انگ و محرمانگی به شورای شهر در حالی است که مردم خوب می فهمند که این حرفها جز تهمت ناروا چیزی نیست.

وی با بیان اینکه این فشار ترافیک و آلودگی هوا در حالی است که هنوز مدارس و دانشگاه ها بازگشایی نشدند و اگر باز شوند حداقل ۲۰ درصد به این ترافیک اضافه می شود، گفت: موتورسیکلت‌ها منابع آلوده هستند اما اگر دست بهآنها بزنید می گویند که آنها قشر مستضعف هستند البته این موتورها به حمل و نقل کمک می کنند چرا اگر مسافران این موتورها به حمل و نقل عمومی بیایند فشار به ناوگان مضاعف می‌شود و آنها به حمل و نقل کمک می‌کنند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شبها تهران در اختیار کامیونها هست و مردم آلودگی آنها را استنشاق می‌کنند، گفت : جلسه ای در وزارت کشور در این خصوص تشکیل شد و من به نقل از آنها می گویم اجازه مصرف سوخت‌های نامساعد را به آنها ندادند و امیدواریم شاهد افت گاز نباشیم که مجبور شویم سوخت نیروگاه ها را تغییر دهیم. 

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری در کنار بیش از ۲۰ دستگاهی که در امر کاهش الودگی هوا نقش دارند، می تواند نقش محور و هماهنگ کننده را ایفا کند، گفت:  از کمیسیون حمل و نقل شورا می خواهیم که جهادگونه در مسئله ترافیک، تامین واگن و اتوبوس وارد شود و اگر ضرورت دارد همه ما در شورا در خدمت هستیم که حداقل کار کوچک اما مهم، انجام شود.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار