اپلیکیشن ماسک: امیکرون پایان کرونا نخواهد بود

اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد که سویه امیکرون پایان دوران کرونا نخواهد بود و نباید چندان به این مساله دلخوش کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد که سویه امیکرون پایان کرونا نخواهد بود.

اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد که سویه امیکرون یا همان کرونای آفریقایی پایان دوران کرونا نخواهد بود و نباید چندان به این مساله دلخوش کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

اخیرا خبری به نقل از رییس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی در مورد خفیف بودن بیماری مبتلایان سویه جدید کرونا منتشر شده. بعضی افراد آن را به معنای پایان کرونا دانسته‌اند.

این در حالی است که آفریقای جنوبی تاکنون افراد با سنین بالاتر را واکسینه کرده و در نتیجه ممکن است بیشتر مبتلایان سویه جدید، کودکان و جوانان باشند. به طور طبیعی، شدت عوارض ناشی از ابتلا به همه‌ی سویه‌های کرونا در کودکان و نوجوانان کمتر بوده است.

هنوز برای قضاوت کردن در مورد سویه امیکرون زود است. دل بستن به خبرهای اینچنینی یادآور اوایل کرونا است که بعضی محققان اعلام می‌کردند با شروع فصل گرما، کرونا از بین خواهد رفت!

واکسیناسیون و ادامه مراقبت‌های بهداشتی در حال حاضر تنها راه حل برای مراقبت از جان خود و عزیزانمان است.

در نمودارهای زیر از چپ به راست رشد آمار مبتلایان، درصد تستهای مثبت و بستری شدگان امیکرون در مقایسه با سایر سویه‌های کرونا قابل مشاهده است.

وزارت بهداشت: دلخوش نباشید، سویه امیکرون پایان کرونا نیست / ممکن است بیشتر کودکان و نوجوانان در افریقای جنوبی به این سویه مبتلا شده باشند که عوارض آن کمتر است

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار