تداوم آلودگی هوا در تهران و کرج تا 12 دی

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: کماکان تا روز یکشنبه 12 دی آلودگی هوا در کرج و تهران تداوم دارد.

محمد اصغری درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و جزایر واقع در خلیج فارس همچنین تنگه هرمز و دریای عمان بارش باران ادامه داشت و در ارتفاعات چهار محال و بختیاری، کرمان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد بارش برف داشتیم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:امروز 10 دی علاوه بر مناطقی که ذکر شد در خراسان رضوی و خراسان جنوبی نیز بارش خواهیم داشت و از ظهر جمعه به تدریج از میزان بارش‌ها در جنوب غرب کاسته می‌شود.

وی افزود: روز شنبه 11 دی عمده بارش‌ها در جنوب استان‌های کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و فارس، جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و هرمزگان خواهد بود.

اصغری اظهار داشت: روز یکشنبه 12 دی سامانه بارشی تقویت می‌شود و در غرب، جنوب غرب، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور موجب بارش خواهد شد و روز دوشنبه 13 دی در اغلب نقاط کشور بارش خواهیم داشت

وی ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در استان‌های ساحلی خزر افزایش نسبی دما داریم و روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: کماکان تا روز یکشنبه 12 دی آلودگی هوا در کرج و تهران تداوم دارد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اضافه کرد: آسمان تهران فردا غبارآلود و نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 9 و 4 درجه خواهد بود.

اصغری گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 24 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و ارومیه و تبریز با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان داشت: فردا در 18 مرکز استان، کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود

 

ارسال نظر