هشدار برای آغاز موج سهمگین ششم کرونا در کشور

وزارت بهداشت در باره آغاز موج سهمگین ششم کرونا در کشور هشدار داده است.

رسانه وابسته به وزارت بهداشت با اعلام این خبر که تصور بروز علایم خفیف کرونای اومیکرون که به بستری و مرگ نمی انجامد، نادرست می باشد، در باره آغاز موج سهمگین ششم کرونا در کشور هشدار داده است.

اپلیکیشن ماسک وابسته به وزارت بهداشت با هشدار در باره آغاز موج سهمگین ششم کرونا نوشته، در ابتدا تصور می‌شد اومیکرون علایم خفیفی دارد و به بستری یا مرگ نمی‌انجامد. این تصور نادرست بود. کشورهای متعددی با افزایش موارد بستری مبتلایان اومیکرون مواجه هستند.

آمار واکسیناسیون در اکثر این کشورها بالا است. این بدان معنی است که واکسن به تنهایی کافی نیست. استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت روی تجمعات ضروری است.

بنابر اعلام رسانه وابسته به وزارت بهداشت، کرونای اومیکرون می‌تواند کشور را با موج سهمگین ششم مواجه کند. اعمال فوری تدابیر جدی برای جلوگیری از افزایش مبتلایان، ضروری است.

بر این اساس، محیط‌های عمومی سرپوشیده به خصوص رستورانها و تالارها، کلاس‌های حضوری و خوابگاه‌ها، برگزاری مراسم و تجمعات در محیط بسته، حمل و نقل عمومی، سالن‌های سینما، و دورهمی‌های خانوادگی از مهم‌ترین محل‌های انتقال بیماری محسوب می‌شوند.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار