روزنه

تسلیت رئیس‌جمهور به خانواده‌های جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مرکز درمانی سینا پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: رئیس‌جمهور با ابراز تأثر عمیق از وقوع حادثه تلخ و دلخراش انفجار و آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر تهران که منجر به جان‌باختن و مجروح‌شدن تعدادی از بیماران و کادر درمانی این مرکز شد، از دستگاه‌های ذی‌ربط خواست هر‌چه سریع‌تر نسبت به بررسی دقیق و کارشناسانه علت وقوع این حادثه اقدام کرده و اهتمام ویژه‌ای برای رسیدگی به مصدومان و خانواده‌های داغ‌دیده و تسکین آلام آنان داشته باشند.

دستور رئیس دستگاه قضا به دادستان تهران شناسایی عوامل بروز حادثه انفجار کلینیک سینا میزان: آیت‌الله رئیسی در پیامی جان‌باختن تعدادی از هم‌وطنان در حادثه انفجار مرکز درمانی سینا اطهر تهران را تسلیت گفت و شناسایی دقیق عوامل بروز این حادثه و رسیدگی به مشکلات قضائی و حقوقی خانواده‌های داغدار را خواستار شد. متن این پیام به شرح زیر است: «بسم‌الله الرحمن‌الرحیم، انالله و انا الیه راجعون مصیبت جان‌باختن و مجروح‌شدن تعدادی از هم‌وطنان در فاجعه انفجار مرکز درمانی سینا اطهر تهران باعث تأسف، تأثر و تألم خاطر شد. این‌جانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت و ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار، از خداوند متعال برای درگذشتگان غفران و رحمت الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم. لازم است دادستان محترم تهران در ادامه اقدامات اولیه‌ای که انجام داده‌اند، نسبت‌به بررسی و شناسایی دقیق عوامل بروز این حادثه در اسرع وقت اقدام و ضمن رسیدگی به مشکلات قضائی و حقوقی خانواده‌های داغدار نتیجه اقدامات را مستمرا به این‌جانب گزارش نمایند».

علی صوفی:‌ عارف از مدت‌ها قبل نگاهش به انتخابات ۱۴۰۰ بود باشگاه خبرنگاران جوان: علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «تشکیلات شورای عالی اصلاح‌طلبان هرگز قائم به شخص نبوده و موضوع انتخاب هیئت‌رئیسه و تداوم شورای عالی کلا دو مقوله جدا از یکدیگر هستند». او ادامه داد: «به تعبیری دیگر هیت‌رئیسه شورای عالی اصلاح‌طلبان زیر مجموعه و بخشی از شورای عالی است؛ این شورا هم براساس اساسنامه مصوب و با کسب مجوز قانونی تشکیلات دائم است که محدوده فعالیت آن هم از نظر زمانی و هم از نظر ماهیت به انتخابات محدود نمی‌شود؛ بلکه مجموعه همه مسائل اجتماعی را دربر گرفته و فعالیت آن هم تداوم دارد». صوفی افزود: «هیئت‌رئیسه یکی از ارکان شورای عالی سیاست‌گذاری و انتخابی است و انتخابات آن‌هم هرسال انجام می‌شود؛ بنابراین اگر هرکدام از اعضای هیئت‌رئیسه بخواهند کناره‌گیری کنند با برگزاری انتخابات جایگزین آنها تعیین خواهد شد؛ همچنین اگر مهلت زمانی یک‌ساله هیئت‌رئیسه هم تمام شود، دوباره انتخابات جدید صورت می‌گیرد که در نتیجه آن یا اعضای قبلی ابقا شده و یا اعضای جدیدی انتخاب می‌شوند؛ بنابراین استعفای آقای عارف باوجود جایگاهشان در شورای عالی سیاست‌گذاری خللی در ادامه کار این شورا ایجاد نخواهد کرد». این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین درباره احتمال حضور عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هم گفت: «در حقیقت آن‌طور‌که من شنیدم آقای عارف از همان زمان که تصمیم گرفت در انتخابات مجلس شرکت نکند، نگاهش به حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بود، اما در‌حال‌حاضر اطلاع ندارم که تصمیم قطعی‌اش چیست اما در آن زمان این‌گونه مطرح شده بود که او به دلیل انتخابات ریاست‌جمهوری از کاندیداتوری مجلس انصراف داده است».

محمود میرلوحی: اگر برای شورای عالی سیاست‌گذاری جایگزین مناسبی دارید، بسم‌الله برنا: سیدمحمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «بر این باورم که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان جلسات خود را به روال گذشته برگزار کند و اقدامات خود را ارزیابی کرده و گزارشی را نیز به خاتمی و جریان اصلاحات ارائه دهد و نظر و پیشنهادهای خود را برای حل مسائل بیان کند. به‌هر‌حال قبل از شورای عالی، شورایی به نام شورای هماهنگی احزاب وجود داشت که این شورای توان و ظرفیتی داشته ولی نتوانست در یک زمانی، پاسخ لازم را به نیاز یک جریان ارائه دهد». او درباره احتمال حذف این شورا نیز عنوان کرد: «تا زمانی که جایگزین مناسب و بدیل مناسبی برای شورای عالی سیاست‌گذاری پیدا نشود، نباید این شورا حذف شود. بنده می‌گویم بسم‌الله، اگر راه‌حل جدیدی ارائه شود. اساس شورای عالی سیاست‌گذاری، دو نکته بود: فراگیری و انسجام اصلاحات. فراگیری به‌معنای گسترش کار. یعنی به‌سادگی قابل‌ارزیابی است که ما قبلا در جریان اصلاحات چه دستاوردی داشتیم. مشخص است که این شورا از لحاظ ساختار، فراگیرتر بوده است».

ارسال نظر

 

آخرین اخبار