|

کلاهبرداری با اپلیکیشن رسیدساز جعلی

شرق: شخصی که از‌طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد. فردی چندی قبل به پلیس فتای فارس مراجعه کرد و توضیح داد پس از درج آگهی فروش یک دستگاه پی‌اس‌4 در یکی از سایت‌های واسطه‌گر، فردی با برقراری تماس خواهان دستگاه شد و پس از مدتی به در منزل مراجعه کرد و با ارائه یک رسید بانکی در موبایلش که نشان می‌داد پول به حساب شاکی واریز شده است، مدعی ‌شد وجه کالا به حساب فروشنده واریز شده و کالای مد‌نظر را دریافت کرد؛ اما پس از گذشت چند ساعت شاکی متوجه شد پولی به حسابش واریز نشده است.
در بررسی‌های فنی معلوم شد متهم از‌طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری کرده است. سپس بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای فارس قرار گرفت.
با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم شناسایی شد و ضمن هماهنگی قضائی تیمی از کارآگاهان به محل سکونت او مراجعه و با توقیف همه ادله‌های دیجیتالی او را دستگیر کردند. متهم ابتدا منکر هرگونه جرمی بود؛ ولی پس از مواجه‌‌شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری‌شده از‌سوی کارشناسان به کلاهبرداری اعتراف کرد.
سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای فارس، با تأیید این خبر گفت: شهروندان باید سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با واریز یا برداشت از حساب بانکی با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مد‌نظر اطمینان حاصل کنند.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار