|

رويداد

ورود رزم‌ناو آمریکایی به خلیج‌فارس ناو هواپیمابر «یو‌اس‌اس‌نیمیتز» آمریکا در همراهی با چند ناوچه با عبور از تنگه هرمز وارد آب‌های خلیج‌فارس شد. حضور نظامی آمریکا در آب‌های منطقه در ارتباط با مبارزه آمریکا علیه نیروهای وابسته به داعش توضیح داده می‌شود، اما تحلیلگران افزایش حضور نظامی آمریکا در این منطقه را در ارتباط با ایران می‌دانند.

سفر پمپئو به ژاپن تلویزیون ژاپن گزارش داد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، برای شرکت در نشستی چهارجانبه با حضور وزرای خارجه ژاپن، استرالیا و هند در توکیو، ماه آینده میلادی به ژاپن سفر می‌کند.

ادعای جدید ترامپ درباره كویت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریكا، پس از دیدارش با هیئت کویتی مدعی شد این هیئت برای پیوستن به توافق‌های صلح با اسرائیل مشتاق بودند و به‌زودی کویت هم به کشورهایی که با اسرائیل عادی‌سازی روابط کرده‌اند، ملحق می‌شود.

سفر الکاظمی به پاریس وزیر خارجه عراق اعلام کرد مصطفی الكاظمی، نخست‌وزیر این کشور، درصدد است ماه میلادی آتی به پاریس سفر کند. به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق، در دیدار با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود و در پاریس بر لزوم ادامه حمایت فرانسه از عراق در چارچوب ائتلاف بین‌المللی برای جلوگیری از بازگشت فعالیت داعش تأکید کرد.

سركوب تظاهرات علیه سیسی رسانه‌ها و مخالفان دولت مصر فیلم‌هایی از تظاهرات در شهر سوئز علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری این کشور و حمله پلیس مصر به معترضان منتشر کردند.

افتتاح سفارت ارمنستان در اسرائیل سفارت جمهوری ارمنستان در اسرائیل به‌طور رسمی در تل‌آویو افتتاح شده است. افتتاح سفارت در آستانه روش‌هشنه، سال نوی یهودیان، صورت می‌گیرد. ارمنستان و اسرائیل در سال ۱۹۹۲ روابط دیپلماتیک برقرار کردند و اسرائیل در سال ۲۰۱۷ یک سفیر غیر‌مقیم برای ارمنستان منصوب کرد.

واکنش روسیه به طرح ترور اسد روسیه اعلام کرد اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا به‌صورت علنی اذعان کرده که به ترور رئیس‌جمهوری سوریه فکر می‌کند، بر تلاش‌های آمریکا برای تغییر نظام حاکم در سوریه صحه می‌گذارد.

ساخت بال‌های اف۳۵ برای امارات یک نشریه عبری‌زبان از ساخت بال‌های جنگنده‌های اف۳۵ آمریکا برای امارات توسط اسرائیل خبر داد. نشریه عبری‌زبان «کلکلیست» اعلام کرد اسرائیل بال‌های جنگنده‌های اف۳۵ آمریکایی را که قرار است به امارات فروخته شود، تولید خواهد کرد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار