|

حادثه‌ها

مرگ ۷ عضو یک خانواده بر اثر تصادف هفت عضو یک خانواده خوزستانی در یک سانحه رانندگی فوت کردند. فرمانده پلیس راه استان خوزستان گفت: در ساعت ۲:۱۰ بامداد روز گذشته یک دستگاه سواری ساینا در مسیر دارخوین به شادگان واژگون شد. سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: متأسفانه پس از واژگونی خودرو، سرنشینان به داخل یک کانال انتقال آب در کنار جاده پرت شده که همگی دچار خفگی ناشی از آب شدند. او اظهار کرد: این افراد شامل یک مرد، چهار زن و دو بچه بودند. سرهنگ دولتشاهی اضافه کرد: علت اصلی تصادف، بی‌توجهی راننده به جلو به‌دلیل خواب‌آلودگی و نیز نصب‌نشدن حفاظ و جان‌پناه روی پل از‌سوی اداره راه بوده است. این حادثه در ۳۰‌‌ کیلومتری جاده دارخوین به شادگان و در سه‌کیلومتری شادگان اتفاق افتاد.

دزد موبایل رانندگان تاکسی شناسایی شد شرق: سارق مسافرنما که گوشی رانندگان تاکسی را سرقت می‌کرد، بعد از 15 فقره دزدی به دام افتاد. به گفته سرهنگ جهانشاه تیموری، رئیس کلانتری 132 نبرد، دوازدهم آبان راننده یک تاکسی به کلانتری 132 نبرد مراجعه و اظهار کرد: پسر جوانی را به‌عنوان مسافر، سوار بر خودروی خود کردم و قبل از رسیدن به مقصد، مدعی شد شارژ گوشی موبایلش تمام شده و خواست با گوشی من تماس بگیرد که گوشی‌ام را در اختیارش قرار دادم و پسر جوان شروع به زنگ‌زدن کرد و زمانی که پشت چراغ قرمز رسیدیم، ناگهان پسر جوان از خودرو پیاده شد و پا به فرار گذاشت. رئیس کلانتری 132 نبرد افزود: در حین تحقیقات پلیسی شکایت‌های مشابه دیگری ازسوی رانندگان تاکسی اعلام شده بود که سریالی‌بودن سرقت‌ها را قوت داد. این مقام پلیسی گفت: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه ساعت هشت صبح روز پنجشنبه گذشته مأموران پسر جوانی را که پشت چراغ قرمز خیابان از خودروی تاکسی پیاده شد و به سرعت پا به فرار گذاشت، مشاهده کردند و بلافاصله عملیات مهار سارق آغاز شد. او افزود: مأموران موفق شدند در عملیات تعقیب‌و‌گریز، پسر جوان را دستگیر و در بازرسی بدنی از او یک دستگاه گوشی موبایل سرقتی کشف کنند. متهم در همان بازجویی اولیه به سرقت از راننده تاکسی اعتراف کرد. این مقام پلیسی ابراز کرد: متهم 29‌ساله پس از دستگیری در کلانتری به بیش از 15 فقره سرقت گوشی موبایل از مسافرکشان در سه ماه گذشته اعتراف کرد. رئیس کلانتری نبرد اضافه کرد: متهم پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

50 کشته در توفان گواتمالا توفان استوایی موسوم به «اتا»، جان بیش از ۵۰ نفر را در گواتمالا گرفت. بسیاری از این قربانیان به‌دلیل حوادث مرتبط با رانش زمین ناشی از توفان، جان خود را از دست داده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که فقط در یک روستا ۲۵ نفر در حوادث مرتبط با رانش زمین جان باخته‌اند. رانش زمین تعداد زیادی از خانه‌ها را در مناطق توفان‌زده تخریب و دسترسی به این نواحی را غیرممکن کرده است. هماهنگ‌کننده ملی کاهش بلایا در گواتمالا اعلام کرده است از روز پنجشنبه ۳۳‌هزار‌و ۲۸۲ نفر تحت تأثیر حوادث مرتبط با توفان اتا قرار گرفته و هزارو ۸۰۱ نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار