خبر

درخشش طارمی با 2 گل برای پورتو تیم فوتبال پورتو در شبی که مهدی طارمی، مهاجم ایرانی‌اش، دو گل به ثمر رساند، به پیروزی رسید و به روند بردهای خود ادامه داد. در یکی از بازی‌های هفته یازدهم لیگ فوتبال پرتغال، بامداد دیروز (به وقت تهران) تیم فوتبال پورتو به مصاف تیم ویتوریا‌گیمارش رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به سود پورتو تمام شد. مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیم پورتو، مانند بازی گذشته در ترکیب اصلی این تیم قرار داشت و در این پیروزی نقش بزرگی ایفا کرد. پورتو در این مسابقه دو بار از حریفش عقب افتاد، اما طارمی در دقایق ۴۲ و ۶۵ برای پورتو گل‌زنی کرد و کار را به تساوی کشاند تا علاوه بر این، اولین دبل خود را در پورتو ثبت کند. گل سوم پورتو را هم «لوییس دیاز» در دقیقه ۸۰ به ثمر رساند. البته طارمی به خاطر خطاهای متوالی بازیکنان گیمارش در دقیقه ۸۵ آسیب دید و از زمین مسابقه خارج شد. پورتو با این برد ۲۵‌امتیازی شد و بعد از اسپورتینگ لیسبون و بنفیکا در رده سوم جدول پرتغال باقی ماند. طارمی هم با دو گل خود در این بازی، تعداد گل‌هایش را در پورتو (در مسابقات لیگ) به عدد چهار افزایش داد تا نشان بدهد موفقیت او در فصل گذشته با تیم ریوآوه اتفاقی نبوده است. بعد از بازی، سرمربی تیم فوتبال پورتو از هماهنگی مهدی طارمی با دیگر بازیکنان تیمش تمجید کرد. «سرجیو کونسیسائو»، سرمربی تیم فوتبال پورتو، بعد از پایان این مسابقه به سؤالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد که در این سؤالات از مهدی طارمی هم نام برده شد. کونسیسائو درباره هماهنگی طارمی با «موسی مار‌گا»، دیگر مهاجم پورتو گفت: حتی زمانی که طارمی در ترکیب اصلی هم نبود، اغلب مورد استفاده قرار می‌گرفت. برای هر بازیکن کار مشخصی در همه سطوح وجود دارد. سازگاری و هماهنگی طبیعی در مهدی وجود داشت که در حال حاضر بسیار خوب است؛ همین‌طور کل تیم. فشردگی مسابقات ما باورنکردنی است و ما آن را ادامه خواهیم داد. این همان چیزی است که می‌خواهیم؛ زیرا در تمام جبهه‌ها هستیم و برای کسب عناوین بازی می‌کنیم. سرمربی تیم پورتو درباره مصدومیت طارمی و «په‌په»، دیگر بازیکن تیمش مقابل گیمارش گفت: په‌په از ناحیه دو‌قلوی پا مشکل داشت. طارمی هم ضربه خورد، اما مشکلات عضلانی هم داشت. فکر می‌کنم بازیکنانی هم که وارد زمین شدند (به‌عنوان نفرات تعویضی) پاسخ بسیار مثبتی دادند و از‌این‌رو احساس خوبی درباره گروه کاری‌ام دارم.

شرایط مناسب برای پرسپولیس در فشرده‌ترین تقویم بازی‌ها به گزارش مهر، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی ادامه دارد که برنامه‌ریزی سازمان لیگ باعث انتقاد گسترده تیم‌ها شده است. حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث شد بیانیه‌هایی علیه این تیم صادر شود. برنامه‌ریزی سازمان لیگ فوتبال به‌گونه‌ای است که اکثر تیم‌ها به‌طور میانگین هر پنج روز یک بار باید رقابت کنند. البته در بین آنها باشگاه‌هایی نظیر سپاهان اصفهان نیز حضور دارند که برای برگزاری سه بازی آینده خود فرصت کافی دارند. قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر در حالی با وجود انتقادها از این تیم باید با حریفان سرسخت و سنتی خود نظیر استقلال تهران و سپاهان اصفهان بازی کند که میزبان است. شاگردان یحیی گل‌محمدی چهار دیدار آینده خود مقابل تیم‌های ذوب‌آهن، استقلال، سپاهان و مس رفسنجان را در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کنند. چمن قابل اطمینان آزادی برای تیمی که اکثر تاکتیک‌های تهاجمی خود را روی زمین برگزار می‌کند، می‌تواند پرسپولیس را به امن‌ترین نقطه خود برساند. قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر نشان داده است در بازی‌های خانگی خود به‌سختی امتیاز می‌دهد. این تیم در دو بازی فصل جاری خود در ورزشگاه آزادی، شش امتیاز ممکن را کسب کرده است. سرخ‌پوشان پایتخت با پیروزی در دیدارهای خانگی خود، بار دیگر می‌توانند خود را به صدر جدول رده‌بندی برسانند؛ بازی‌هایی که تأثیر زیادی در مسیر قهرمانی هر‌یک از تیم‌های مدعی خواهد داشت. برنامه بازی‌های پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به شرح زیر است: * پرسپولیس - ذوب‌آهن اصفهان؛ ۱۱ دی‌ماه (ساعت 15:00) * پرسپولیس - سپاهان اصفهان؛ ۱۶ دی‌ماه * پرسپولیس - استقلال تهران؛ ۲۲ دی‌ماه * پرسپولیس - مس رفسنجان؛ تاریخ برگزاری مشخص نشده است.

انتصاب رئیس هیئت گلف شمیرانات ایمان قربانی رئیس هیئت گلف شمیرانات شد. به گزارش روابط عمومی هیئت گلف استان تهران، بنا به پیشنهاد مدیر اداره ورزش‌و‌جوانان شهرستان شمیرانات ایمان قربانی به‌عنوان رئیس هیئت گلف شهرستان شمیرانات منصوب شد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار