رخداد

انهدام باند سرقت منزل شرق: رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از انهدام باند پنج‌نفره سارقان منزل و کشف پنج فقره سرقت خبر داد. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان بیان کرد: اوایل مهر‌ماه تعدادی گزارش مردمی مبنی‌بر اقدامات مجرمانه یک باند سرقت منزل به پلیس آگاهی ارجاع داده شد و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه ششم، بررسی موضوع را بر عهده گرفتند. او عنوان کرد‌: تحقیقات و یافته‌های کارآگاهان حاکی از آن بود که این باند سرقت متشکل از تعدادی مجرم سابقه‌دار است که در حومه شهر تهران پاتوق دارند و تاکنون چندین فقره سرقت منزل انجام داده‌اند. رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه دستور دستگیری متهمان از مرجع قضائی اخذ شد، گفت: هر پنج عضو باند در یک عملیات منسجم و هماهنگ دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان، تعداد زیادی اموال سرقتی کشف شد. این مقام انتظامی تصریح کرد‌: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی، به پنج فقره سرقت منزل اعتراف و اظهار کردند از مجموع سرقت‌ها بیش از 500 میلیون تومان به جیب زده‌اند. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان افزود : با اعتراف متهمان به جرم ارتکابی، تحقیقات تکمیلی برای شناسایی محل‌های سرقت ادامه دارد.

۲ زن کلاهبردار دستگیر شدند رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: دو زن در همدان که با استفاده از نرم‌افزار اقدام به ارائه رسید جعلی به فروشنده می‌کردند، دستگیر شدند. سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد اظهار کرد: به‌دنبال شکایت چند نفر از فروشندگان مبنی‌بر ارائه رسید جعلی در قبال خرید کالا توسط دو زن جوان، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. او اضافه کرد: با توجه به شواهد و مدارکی که شاکیان پرونده در اختیار پلیس فتا قرار دادند و کارهای فنی و اطلاعاتی، متهمان شناسایی و دستگیر شدند. این مقام انتظامی ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا، در تحقیقات فنی، ابتدا منکر هر‌گونه تخلف و کلاهبرداری بودند، اما پس از مواجهه با ادله‌های انکار‌ناپذیر، لب به اعتراف گشودند. سرهنگ سرخوش‌نهاد افزود: این دو زن کلاهبردار پس از خرید کالا به بهانه همراه‌نداشتن کارت بانکی، اقدام به انتقال پول به حساب فروشنده با استفاده از نرم‌افزار موبایل‌بانک کرده و سپس از نرم‌افزار رسیدساز استفاده می‌کردند و رسید جعلی را به فروشنده نشان می‌دادند.

زلزله مرگ‌بار در اندونزی حداقل ۲۶ نفر بر‌اثر زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۲ ریشتر، بامداد جمعه در نزدیکی جزیره سولاوسی اندونزی جان خود را از دست دادند و بیش از ۶۰۰ نفر دیگر زخمی شدند. کانون زمین‌لرزه در ۳۶‌کیلومتری جنوب ماموجو، مرکز استان سولاوسی غربی، واقع شده است. همچنین بر اساس اعلام سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده، عمق این زمین‌لرزه در ۱۸‌کیلومتری زمین بوده است. رئیس آژانس هواشناسی و ژئوفیزیک اندونزی گفت در‌پی این زمین‌لرزه حداقل ۲۶ پس‌لرزه ثبت شده است. او همچنین افزود این کشور هنوز هم می‌تواند پس‌لرزه‌های شدیدی داشته باشد که می‌تواند منجر به وقوع سونامی شود. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک آژانس امداد و نجات گزارش داد این زمین‌لرزه یک بیمارستان را در ماموجو تخریب کرده و بیماران و پرسنل پزشکی داخل آن گرفتار شده‌اند. بر‌اساس بیانیه این آژانس، هزاران نفر از ساکنان ماموجو خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار