فوتبال

‌سایت بلژیکی: بیرانوند آینده‌ای در آنتورپ ندارد آن‌طور که مشخص است علیرضا بیرانوند آینده‌ای در تیم بلژیکی ندارد و باید به فکر رفتن به تیم دیگری باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از اخبار فوتبال بلژیک، آنتورپ در هفته‌های اخیر با مشکل دروازه‌بانی روبه‌رو شده است. ایوان لکو در دسامبر به‌طور محدود علیرضا بیرانوند را به ژان بوته ترجیح داد اما دروازه‌بان ایرانی نتوانست انتظارات را برآورده کند و پس از دو مسابقه دوباره روی نیمکت قرار گرفت. با این حال، بعد از اینکه بوته اندکی پس از سال نو از ناحیه مچ پا آسیب دید، بیرانوند دوباره به دروازه برگشت و بار دیگر خوب ظاهر نشد تا تیم آنتورپ به‌صورت جدی به دنبال خرید یک دروازه‌بان باشد. به‌این‌ترتیب علاوه بر بوته که دروازه‌بان اول آنتورپ خواهد بود، این تیم یک دروازه‌بان جدید نیز خریداری خواهد کرد و این به معنای پایان کار بیرانوند در آنتورپ منظور خواهد شد. از این گذشته مصدومیت بوته چندان جدی نیست و او تقریبا یک ماه دیگر به میادین باز خواهد گشت و نیازی به عمل‌کردن مچ پا ندارد. این بدان معنی است که او به‌جای 10 هفته فقط برای شش تا هشت هفته از تیم بیرون می‌رود. در بهترین حالت، آنتورپ می‌تواند بازیکن فرانسوی را در اواسط ماه فوریه در ترکیب داشته باشد. اخیرا آ.اک آتن یونان خواستار به خدمت گرفتن علیرضا بیرانوند است و باید دید این دروازه‌بان ایرانی ترجیح می‌دهد همچنان در آنتورپ برای حضور در ترکیب اصلی رقابت کند یا به تیم دیگری می‌رود.

مدافعان پرسپولیس در نظرسنجی AFC بهترین شدند محمدحسین کنعانی‌زادگان و سعید آقایی در نظرسنجی AFC به‌عنوان بهترین مدافعان وسط و چپ لیگ قهرمانان آسیا معرفی شدند. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا(AFC) در ادامه نظرسنجی‌های خود درباره بهترین‌های لیگ قهرمانان آسیا در هر پست به سراغ نظرسنجی بهترین مدافعان رفت که باز هم مانند پست دروازه‌بانی، بازیکنان پرسپولیس گوی سبقت را ربودند. در بخش بهترین مدافع مرکزی محمدحسین کنعانی‌زادگان با ۷۹.۵۱ درصد عنوان نخست را با اقتدار به دست آورد. جالب است که نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده او شجاع خلیل‌زاده بود که موفق شد حدود ۱۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد. شجاع تا بازی نیمه‌نهایی در ترکیب پرسپولیس حضور داشت. در بخش بهترین مدافع چپ هم سعید آقایی با کسب ۶۵.۲۳ درصد نفر اول شد و بیش از دوبرابر نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش رأی آورد. در بخش بهترین مدافع راست اما نماینده‌ای از ایران حضور نداشت و سلطان الغنام، بازیکن تیم النصر عربستان با کسب ۶۷ درصد آرا نفر اول شد. حال باید دید در بقیه نظرسنجی‌ها در پست‌های هافبک و مهاجم، نمایندگان ایرانی چه کار خواهند کرد.

جهانبخش جدال با تیم «بیلسا» را از دست داد علیرضا جهانبخش به دلیل مصدومیت، دومین بازی متوالی تیمش را هم از دست داد ولی در دیدار برابر بلک‌پول می‌تواند به میدان برود. به گزارش ایرنا، تیم فوتبال برایتون در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلستان باید امروز در اِلند رود به مصاف میزبان خود لیدز یونایتد برود. این دیدار در حالی به انجام می‌رسد که برایتون در ۹ بازی اخیر خود در لیگ برتر به بردی نرسیده و حالا با ۱۴ امتیاز در رده هفدهم قرار گرفته و با منطقه سقوط تنها دو امتیاز فاصله دارد؛ البته با دو بازی بیشتر نسبت به فولام. گراهام پاتر مانند دیدار با منچسترسیتی، علیرضا جهانبخش را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و بازیکن ایرانی‌اش در لیست تیم حضور نخواهد داشت. علیرضا بعد از بازی جام حذفی مقابل نیوپورت کانتی دچار آسیب‌دیدگی شد و دو بازی بعدی تیمش را از دست داد. البته که مشکل علیرضا حاد نیست و او می‌تواند هفته آینده در دیدار برابر بلک‌پول در چارچوب دور چهارم رقابت‌های جام حذفی، تیمش را همراهي کند. گفتنی است طارق لمپتی، آدام لالانا، دنی ولبک و آرون کانلی دیگر غایبان برایتون برای دیدار برابر لیدز هستند تا به‌این‌ترتیب کار پاتر برای این مسابقه خارج از خانه سخت‌تر از قبل شود.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار