روزنه

حسن روحانی: ملت، مردانه و علی‌وار مشکلات را تحمل کردند ایسنا: حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاح آزادراه غدیر گفت: «بسیار خوشحال‌کننده است که در سال ۹۹، ۲۲۱ کیلومتر آزاد‌راه افتتاح شده است؛ یعنی ۲.۵ برابر نرم افتتاح آزادراه در کشور. ۲۲۱ کیلومتر آزادراه در سال جهش تولید و با وجود فشارهای حداکثری و تحریم‌ها انجام شده است و من خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند، می‌گویند این فشار حداکثری شکست خورده است. این به معنای صبر و مقاومت ملت و هدایت‌ها و رهنمودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی‌وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند». او با اشاره به معضل همیشگی ترافیک در مسیر کرج-قزوین-قم و سمنان به سوی تهران و برعکس بیان کرد: «در این دو سال قدم‌های بسیار مهمی برای حل این مشکل برداشته شده است. افتتاح آزادراه شمال، تکمیل آزادراه همت و طرح حرم تا حرم بخشی از گشایش‌ها را ایجاد کرد. امروز هم طرح غدیر گشایش‌های جدیدی ایجاد کرد. طرح آزاد‌راه شریف‌آباد به جاجرود هم می‌تواند بخش دیگری از مشکل ترافیک را کم کند». روحانی در پایان گفت: «امیدوارم در شرایط مناسب‌تری نسبت‌به سال 92 کشور را تحویل دولت بعدی بدهیم و مردم به آینده ایران امیدوار باشند».

محمود واعظی: حرف‌هایم نادرست برداشت شده است ایرنا: محمود واعظی در تشریح اظهارات خود در جلسه با فعالان بخش خصوصی اصفهان، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «در گفت‌وگوی صمیمانه‌ با فعالان بخش خصوصی استان اصفهان،‌ بخشی از عرایضم به‌دلیل برداشت یا انعکاس ناقص، متأسفانه دچار تحلیل نادرست در فضای رسانه‌ای شده است. آنچه در تشریح شرایط بسیار دشوار جنگ اقتصادی در سه سال گذشته در این جلسه بیان شد، ناظر به شدت تحریم‌ها، فشار حداکثری و کم‌وکیف محدودیت‌هایی بود که به اقتصاد کشور تحمیل شد و پیامدهای نامیمونی مانند افزایش نرخ ارز را به‌دنبال داشت. بی‌تردید گرانی ارز در آن مقطع،‌ نتیجه فشارهای تاریخی و کم‌سابقه بر اقتصاد ایران بوده و مقصود بنده نیز این بود که دولت با وجود اینکه معتقد بود قیمت واقعی ارز هرگز و هرگز 25 تا 27 هزار تومان نیست، اما با مقاومت و تحمل تبعات تحمیلی و ظالمانه‌ تحریم‌ها، کشور را اداره کرده و در برابر اراده‌ دولت ترامپ برای فروپاشی اقتصاد ایران، ایستاده است. بنده مجددا به صراحت تأکید می‌کنم که دولت هیچ‌گاه به دنبال گران‌کردن ارز نبوده و قیمت بالای ارز و نرخ غیرواقعی آن را یکی از موانع مهم اداره کشور و یکی از رخدادهای تلخ در دوران مسئولیتش می‌داند و همواره در پی کنترل آن و کاستن از فشار بر شهروندان بوده است؛ آن‌چنان که در آینده‌ نزدیک نیز هیچ فرصتی را برای کنترل نرخ ارز از دست نخواهد داد. تمام سیاست‌گذاری‌های اقتصادی دولت و بانک مرکزی در این سه سال، با هدف کاهش اثر تحریم‌ها بر اقتصاد کشور و به‌ویژه جلوگیری از افزایش نرخ ارز و کنترل تورم بوده است؛ بنابراین هرگونه تلقی که انتفاع دولت از گرانی نرخ ارز را مفروض بگیرد،‌ قطعا غلط و نامنطبق با واقعیت‌های اقتصادی کشور است. چنین فرضیه‌ای البته جفا به همه عزیزان و دست‌اندرکارانی که برای مقابله با جهش نرخ ارز کوشیدند، نیز هست».

علم‌الهدی: متأسفانه زن و همسر در خانه با اسم کوچک، هم را صدا می‌زنند خبرآنلاین: امام جمعه مشهد گفت: «فرهنگ زندگی خانوادگی امام علی (ع) به صورتی بود که ورودشان را با سلام اعلام می‌کردند و زمانی که صدای مولا بلند می‌شد، حضرت زهرا (س) بلافاصله با صورتی خندان به استقبال ایشان می‌رفتند». او با اشاره به اینکه در بین ما شیعیان این فرهنگ حاکم بود، بیان کرد: «متأسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است، اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند، مانعی ندارد؛ اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است، باید حرمت زن و شوهر حفظ شود».

افتخاری: دست دولت هشتم را برای پیوستن به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان بستیم ‌خبرآنلاین: لاله افتخاری، سخنگوی کمیته بانوان شورای وحدت اصولگرایان گفت: «با حمایت بزرگانی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله موحدی‌کرمانی به مجلس هفتم راه پیدا کردم و در آنجا حقوق زنان را با نگاه اسلامی به تصویب رساندیم. دولت هشتم تلاش کرد کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان را که سراسر اشکال است، تصویب کند؛ اما در مجلس هفتم از طریق قانون مسئولیت فرهنگی زنان، دست دولت هشتم برای پیوستن به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان را بستیم».

ارسال نظر

 

آخرین اخبار