خبر

زلاتکو کرانچار درگذشت سرمربی اسبق تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان درگذشت. زلاتکو کرانچار، سرمربی سابق تیم ملی کرواسی که سابقه هدایت تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان را هم داشت، دیروز در 65‌سالگی، پس از مبارزه‌ای طولانی با یک بیماری مزمن جان سپرد. طبق گزارش رسانه‌های محلی، کرانچار 10 روز پیش به دلیل نارسایی کبد به بیمارستان زادار در شهر زاگرب منتقل شد؛ اما تلاش پزشکان برای مداوای او فایده‌ای نداشت و او در نهایت درگذشت. کرانچار که از 10‌سالگی به رشته فوتبال رو آورد و تا سال 1991 برای تیم‌های دینامو زاگرب، راپیدوین و سنت پولتن توپ زد، مربیگری را از همان سالی که کفش‌هایش را آویزان کرده بود، آغاز کرد و پس از هدایت چندین تیم در کرواسی، وارد فوتبال خاورمیانه شد و در مدتی که در این منطقه فعالیت داشت، یک فصل سرمربی پرسپولیس بود و در دو مقطع هم هدایت سپاهان را بر عهده داشت. او همچنین برای یک سال هدایت تیم زیر 23‌ساله‌های ایران را برعهده داشت. کرانچار با سپاهان موفق شد یک بار قهرمان لیگ برتر و یک بار هم قهرمان جام حذفی شود. او که سابقه هدایت تیم ملی کشورش کرواسی و تیم ملی مونته‌نگرو را هم در کارنامه داشت، سومین مربی پرافتخار باشگاه دینامو زاگرب نیز محسوب می‌شود.

هیئت‌رئیسه عزیزی‌خادم بدون یاران تاج تمام اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال با رأی اعضای مجمع تغییر کردند. به گزارش فوتبال 360، روز یکشنبه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال در حالی برگزار شد که هیچ‌کدام از اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون مهدی تاج، برای حضور در هیئت‌رئیسه جدید رأی نیاوردند. از هیئت‌رئیسه قبلی فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی و هدایت‌الله ممبینی برای حضور در هیئت‌رئیسه فعلی بعد از ثبت‌نام تأیید شده بودند که طالقانی نتوانست یکی از دو عضو انتخابی هیئت‌رئیسه در جمع رؤسای هیئت‌ها باشد. ممبینی هم که به‌عنوان کارشناس هیئت‌رئیسه ثبت‌نام کرده بود، نتوانست آرای لازم برای حضور در هیئت‌رئیسه را کسب کند. علاوه‌بر‌این دو نفر که در هیئت‌رئیسه مهدی تاج حضور داشتند، نتوانستند در فدراسیون جدید هم باشند، محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان که یکی از یاران نزدیک مهدی تاج در فدراسیون بود هم تا یک‌قدمی حضور در فدراسیون جدید پیش رفت، اما نتوانست عضو هیئت‌رئیسه شود. ساکت بعد از اینکه در دور اول آرایش با مهرداد سراجی مدیرعامل سایپا برابر شد، در دور دوم به او باخت و نتوانست به عضویت هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال درآید. با انتخاب‌نشدن ساکت، ممبینی و طالقانی، هیچ‌کدام از نزدیکان مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال، در فدراسیون جدید حضور ندارند.

پیام کمیته بین‌المللی پارالمپیک برای سالگرد سیامند رحمان کمیته بین‌المللی پارالمپیک با انتشار پیامی، یاد و خاطره سیامند رحمان را گرامی داشت. دیروز (دوشنبه - 11 اسفند) اولین سالگرد درگذشت سیامند رحمان، قوی‌ترین ورزشکار معلول جهان بود. کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) به همین مناسبت پیامی را در صفحه رسمی‌اش در اینستاگرامش منتشر کرد و یاد و خاطره سیامند را گرامی داشت. در پیام IPC آمده است: «امروز به سیامند رحمان فکر می‌کنیم، یک سال پس از درگذشت ناگهانی او. قهرمان و رکورددار جهان در پاراوزنه‌برداری. یاد سیامند زنده خواهد ماند».

رئیس سابق باشگاه بارسلونا بازداشت شد روز گذشته «جوزپ ماریا بارتومئو»، رئیس سابق باشگاه بارسلونا، از سوی پلیس کاتالونیا بازداشت شد. به گزارش ایرنا، براساس گزارش‌ها، این بازداشت به رسوایی رخ‌داده در باشگاه بارسلونا در فوریه سال گذشته مربوط می‌شود و نیروهای پلیس دفاتر باشگاه را نیز مورد تفحص قرار دادند. باشگاه بارسلونا قرار است هفتم مارس از طریق برگزاری انتخابات، رئیس جدیدی برای مجموعه خود برگزیند. اتهامات علیه بارتومئو در ابتدا در فوریه ۲۰۲۰ از سوی یک شبکه رادیویی محلی به او وارد شد؛ مدارک منتشر‌شده حاکی از آن بود که ۱۳ نفر از‌ جمله بارتومئو پشت پرده چندین حساب کاربری در فیس‌بوک بوده و از این طریق به افراد مرتبط با باشگاه حمله می‌کردند که از ‌جمله این اشخاص می‌توان به «لیونل مسی» و «ژاوی هرناندز»، «پپ گواردیولا» و «ویکتور فونت» نامزد انتخاباتی باشگاه اشاره کرد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار