خبر

دادستان کل کشور: از بازداشت‌های غیرضروری به‌ویژه در شرایط کرونایی باید جلوگیری شود انتخاب: حجت‌الاسلام منتظری در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب اراک که به صورت ارتباط تصویری برگزار شد، گفت: صیانت از حقوق عامه، نظارت بر زندان‌ها و زندانیان، جلوگیری از بازداشت‌های غیرضروری با شرایط موجود به دلیل شیوع کرونا، تلاش برای ایجاد صلح و سازش در بین دعاوی، تلاش برای بازاجتماعی‌شدن زندانیان و تأمین امنیت جامعه از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آنها در قوه قضائیه توجه ویژه شود.

سردار شریف: خبر خلع درجه معاون هماهنگ‌کننده سابق سپاه صحت ندارد سپاه‌نیوز: در پی انتشار خبری در یکی از کانال‌های تلگرامی درباره خلع درجه سردار سرتیپ پاسدار جمال‌الدین آبرومند (معاون هماهنگ‌کننده سابق سپاه‌)، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان‌شریف، سخنگو و مسئول روابط‌عمومی کل سپاه، با تکذیب این خبر تصریح کرد: خلع درجه سردار آبرومند، معاون هماهنگ‌کننده سابق سپاه، صحت نداشته و خبر جعلی و ساختگی یک کانال تلگرامی در این خصوص به‌شدت تکذیب می‌شود. وی تأکید کرد: این‌گونه خبرسازی‌ها و عملیات روانی علیه سپاه که معمولا در موسم انتخابات شدت می‌یابد، مذموم و مانند همیشه در برخورد با سد هوشمندی و هوشیاری مردم شریف و بیدار ایران، محکوم به شکست است.

حمله عضو تیم هسته‌ای احمدی‌نژاد به دولت روحانی عصرایران: فریدون عباسی، نماینده مجلس و رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی، با اشاره به آغاز مذاکرات غیر‌رسمی ایران و آمریکا در وین گفت: ما با رعایت اصل حکمت و عزت موافق مذاکره هستم. مذاکره‌ای که تیم فعلی انجام می‌دهد، چون بر مبنای مبانی نظری و دیدگاه فلسفی خاص است، لذا راحت می‌شود نتیجه آن را پیش‌بینی کرد‌. نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آیا با گذشته این مذاکرات انتظار داریم از دل این مذاکرات نتیجه مثبتی عاید کشور شود؟ آقایان رفته‌اند و دوباره آمریکا را در یک اتاق می‌گذارند و بازی درمی‌آورند تا افکار عمومی داخل کشور را فریب دهند؛ چون اینها دنبال این نیستند که از موضع قدرت مسئله را حل کنند. وی ادامه داد: تیمی که برای مذاکره رفته است، به نظریه تنش‌زدایی معتقدند که تنش‌زدایی هم با شکست مواجه شده است ‌و به همین دلیل به این مذاکرات خوش‌بین نیستم.

پویش مردمی انتخابات بدون پوستر آغاز شد دیدارنیوز: پویش مردمی انتخابات بدون پوستر نخستین‌بار در سال ۱۳۹۶، در قالب کمپینی زیست‌محیطی اعلام موجودیت کرد. بر اساس این گزارش، تاکنون جمعی از هنرمندان، فعالان اجتماعی و کنشگران سیاسی، حمایت خود را از دور جدید فعالیت این پویش اعلام کرده‌اند. نادر مشایخی (آهنگ‌ساز)، محمدجواد حق‌شناس (فعال سیاسی)، فریدون رضوی (روزنامه‌نگار)، غلامعلی دهقان (فعال سیاسی)، جلال صدری (فعال اجتماعی)، ژاله صادقیان (مجری و گوینده رادیو) و بامداد جویباری (نویسنده، شاعر و محقق) از‌جمله کسانی هستند که در سه روز نخست ازسرگیری این کمپین به آن پیوسته‌اند. پویش مردمی انتخابات بدون پوستر، با یادآوری مسئولیت اجتماعی کاندیداها، از آنان و طرفدارانشان می‌خواهد برای حفظ درختان و محیط زیست از مصرف بی‌رویه‌ کاغذ و چاپ پوستر امتناع کنند.

لجباری مجلس با دولت تقدیر از صداوسیما انتخاب: روح‌الله متفکر‌‌آزاد در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۳۳ نماینده مجلس در قدردانی و تشکر از برنامه‌های نوروزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را به شرح زیر قرائت کرد: «امروز در عرصه جنگ بزرگ رسانه‌ای، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم قرار دارد و به معنای واقعی سربازان و افسران این جنگ، مدیران و برنامه‌‌سازان رسانه‌ای بزرگ هستند که با از‌خودگذشتگی و تلاش مضاعف و به‌رغم همه کمبودهای مالی و برخی بی‌مهری‌ها، ایستاده‌اند و مبتکرانه تلاش می‌کنند. جذب مخاطب بیش از ۸۲ درصد در ایام نوروز گواه این مدعاست که مدیران و برنامه‌سازان صداوسیما به‌رغم رقابت‌های نابرابر با امواج سهمگین دشمن در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی تلاش کردند و مردم را پای تلویزیون نشاندند تا در خانه مانده و شاهد برنامه‌های متنوع باشند. رسانه ملی در نوروز امسال با تولید و پخش سریال‌های مختلف نظیر سریال موفق و پربیننده «ن.خ» که به هم‌وطنان عزیز کُرد می‌پرداخت، تناسب بیننده‌های سریال‌های طنز را جابه‌جا کرد. همچنین صداوسیما با پخش سریال «گاندو۲» بر آگاهی‌بخشی و بصیرت مخاطبان افزود تا مردم علاوه بر شادابی و نشاط، آداب سیاسی خود را بالا ببرند».

ارسال نظر

 

آخرین اخبار