خبر

سریال ناکامی سعید ملایی با شکست مقابل نفر سوم آسیا جودوکار سابق ایران که در زمان حضور در تیم ملی به مدال طلای جهان رسیده بود، در ادامه نتایج ضعیف خود این بار نیز در رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر حریف نه چندان مطرح خود از قرقیزستان شکست خورد. به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های جودوی قهرمانی آسیا در قرقیزستان، سعید ملایی جودوکار سابق ایران که پس از رفتن از ایران با قبول تابعیت مغولستان برای این کشور مبارزه می‌کند، در ادامه ناکامی‌های خود این بار در رقابت‌های قهرمانی آسیا با شکست مقابل حریفی از قرقیزستان از رسیدن به فینال بازماند. ملایی در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها مقابل ولادیمیر زولوئف دارنده مدال برنز آسیا ۲۰۱۷ و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از قرقیزستان تن به شکست داد و از رسیدن به فینال بازماند. ملایی در دور نخست استراحت کرد؛ سپس برابر امین کامیابی از ایران با ضربه فنی به برتری رسید. او سپس مقابل اکمال مورودوف از تاجیکستان پیروز شد و به نیمه‌نهایی رسید.

پاسخ AFC به اعتراض فوتبال ایران دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به اعتراض ایران به میزبانی بحرین از تیم ملی گفت: هر رأیی را که دادگاه بین‌المللی ورزش در این مورد بدهد، می‌پذیریم. به گزارش مهر، پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا بحرین را به‌عنوان میزبان مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی معرفی و حق میزبانی ایران در سه دیدار این مرحله را سلب کرد، مسئولان فدراسیون فوتبال به این تصمیم اعتراض و به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت کردند. نشست کمیته اجرائی کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز چهارشنبه با حضور اعضای مجمع و مهدی تاج، نایب‌رئیس این کنفدراسیون، برگزار شد که نماینده ایران اعتراض کشورمان به ندادن میزبانی به ایران را اعلام کرد. وینزور جان، دبیر کل فدراسیون فوتبال آسیا، در واکنش به اعتراض ایران درباره میزبانی تیم ملی گفت: همه دلایل ساختاری و حقوقی ندادن میزبانی به کشورهای مختلف را به فدراسیون آنها اعلام کرده‌ایم. فدراسیون فوتبال ایران هم به‌این‌خاطر به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت کرده است. هر رأیی را که این دادگاه بدهد، ما می‌پذیریم.

جهانبخش و ۸ بازیکن برایتون در لیست خروجی به نظر می‌رسد بال ایرانی تیم فوتبال برایتون به درهای خروجی این باشگاه نزدیک است. به گزارش تسنیم، علیرضا جهانبخش که پس از درخشش در فوتبال باشگاهی هلند، در تابستان 2018 در انتقالی به ارزش 17 میلیون پوند و قراردادی پنج‌ساله از AZ آلکمار به برایتون پیوست تا بازی در لیگ برتر انگلیس را هم تجربه کند، در این مدت نتوانسته در این تیم شایستگی‌های خود را بنا به دلایل مختلف به نمایش بگذارد و در ادامه هم با روی‌کار‌آمدن گراهام پاتر خیلی فرصت بازی به او نرسیده است. علیرضا که در تابستان گذشته شایعه جدایی‌اش از برایتون مطرح بود و حتی گفته شد که آژاکس به دنبال به‌خدمت‌گرفتنش است. در نهایت به گفته خودش وعده‌هایی که گراهام پاتر برای بهتر‌شدن اوضاع برای او داده بود، او را برای ماندن در این تیم متقاعد کرد؛ اما اوضاع برای جهانبخش تغییر زیادی نکرد و او این فصل تنها در 18 بازی (531 دقیقه از هزارو 620 دقیقه ممکن) برای برایتون به میدان رفت که حاصلش دو گل‌زده و دو پاس‌ گل بوده است. با این شرایط به نظر می‌رسد خود علیرضا هم برای دعوت‌شدن به تیم ملی ایران، احتمالا در تابستان پیش‌رو از برایتون جدا خواهد شد. اکنون نشریه معتبر «فور فور تو» انگلیس خبر می‌دهد که باشگاه برایتون در تابستان پیش‌رو 9 بازیکن خود را در لیست فروش خواهد گذاشت که یکی از آنها علیرضا جهانبخش است که در زمان پیوستنش به این تیم گران‌قیمت‌ترین خرید این باشگاه انگلیسی به شمار می‌رفت. طبق این گزارش، گراهام پاتر به دنبال تقویت تیمش در پایان فصل جاری است و از‌این‌رو باید برخی بازیکنان خود را در لیست فروش بگذارد تا بتواند در پنجره تابستانی پیش‌رو بازیکنان مدنظرش را به ترکیب تیم اضافه کند.

ویلموتس گزینه هدایت کنگو شد سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گزینه هدایت یک تیم آفریقایی شد. به گزارش ایرنا، «مارک ویلموتس»، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران، به گزینه هدایت تیم ملی کنگو تبدیل شده است. یک سایت بلژیکی ضمن بیان این مطلب گفت: فدراسیون فوتبال کنگو ظاهرا گفت‌وگویی برای حضور ویلموتس در این کشور داشته؛ اما او و وکیلش تاکنون جوابی به این پیشنهاد نداده‌اند. ویلموتس رابطه خوبی با کنگویی‌هایی که در لیگ بلژیک بازی می‌کنند، دارد و ممکن است به‌همین‌خاطر به‌زودی مربی آنها شود.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار