|

حادثه‌ها

تصادف مرگ‌بار قایق تفریحی با لنج در خوزستان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هندیجان گفت: برخورد قایق با لنج در رودخانه زهره سبب جان‌باختن یک نفر و مصدوم‌شدن پنج نفر دیگر شد. حیدر بحرکانی گفت: برخورد قایق تفریحی که سرنشینان آن از اعضای یک خانواده بودند، با یک فروند لنج در رودخانه زهره این شهرستان در ساعت ۱9:30 سه‌شنبه به مرکز اورژانس ۱۱۵ اطلاع‌رسانی شد. او درباره اعزام فوری نیرو‌های امدادی مرکز فوریت‌های پزشکی به محل واقع در رودخانه زهره افزود: در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد و پنج نفر مصدوم به بیمارستان هندیجان منتقل شدند. بحرکانی حال چهار مصدوم حادثه را وخیم اعلام کرد و اظهار کرد: یکی از مصدومان به‌صورت سرپایی درمان شد و حال عمومی او خوب است.

آسیب 297 واحد مسکونی در پی زلزله مریوان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان از شناسایی آسیب 297 واحد مسکونی در‌پی زلزله شامگاه سه‌شنبه مریوان خبر داد. محمد فلاحی اظهار کرد: درپی زلزله شهرستان مریوان، 297 واحد مسکونی در 23 روستا شناسایی شده‌اند که بیشترین آسیب‌دیدگی آنها ترک‌خوردگی دیوار به‌دلیل استفاده از مصالح ساختمانی محلی و عدم رعایت اصول در ساخت‌وسازها بوده است. او افزود: تعداد 18 واحد مسکونی، معادل 30 تا 60 درصد از این تعداد روستای شناسایی‌شده بیشتر در نوار مرزی مریوان تخریب شده‌اند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان با اعلام اینکه خوشبختانه این زلزله هیچ خسارت جانی در‌پی نداشته است، بیان کرد: 9 نفر هنگام فرار از منزل مصدوم شده که همگی آنها شامگاه سه‌شنبه به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

30 موبایل‌قاپی از عابران پیاده شرق: رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری موبایل‌قاپی حرفه‌ای و کشف 30 فقره سرقت خبر داد و گفت: متهم از عابران پیاده سرقت می‌کرد. سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری بیان کرد: در‌پی وقوع چند فقره موبایل‌قاپی به دست موتورسواری جوان در سطح حوزه استحفاظی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص با تجمیع پرونده‌های مشابه موفق شدند تصویر واضحی از متهم را به دست آورند. او با بیان اینکه کارآگاهان هویت متهم را شناسایی کردند و تصویری از آن در اختیار تیم‌های مختلف گشت انتظامی پلیس آگاهی قرار گرفت، عنوان کرد: کارآگاهان با جمع‌بندی سرنخ‌های کشف‌شده از صحنه‌های جرم توانستند نوع موتور به‌کار‌رفته در سرقت‌ها، ساعت پیک سرقت‌ها و جغرافیای وقوع جرم را شناسایی کنند و به‌این‌ترتیب طرح مهار و دستگیری سارق عملیاتی شد. رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی ابراز کرد: گشت‌زنی‌های هدفمند آغاز شد تا اینکه کارآگاهان موفق شدند متهم را در یک عملیات پلیسی هنگام پرسه‌زنی دستگیر کنند. این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه دوم این پلیس، به 30 فقره موبایل‌قاپی از رهگذران و عابران پیاده اعتراف کرد. سرهنگ اختیاری در پایان با اشاره به اینکه تاکنون 23 نفر از شاکیان شناسایی شده‌اند، افزود: با دستور قضائی متهم در اختیار این پایگاه برای کشف جزئیات پرونده‌ها قرار دارد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار