|

خبر

‌فرمانده سپاه: اتفاق‌های اخیر علیه صهیونیست‌ها ممکن است تکرار شود میزان: فرمانده کل سپاه در مصاحبه‌ای با شبکه المیادین گفت: در روز‌های قبل شاهد بودید که چگونه شرارت‌های رژیم صهیونیستی بی‌پاسخ نماند. اتفاقاتی که داخل زمین‌های اشغالی رخ داد، ممکن است دوباره تکرار شود یا حتی توسعه پیدا کند. هر شرارتی را که از هر طرفی علیه ما صادر شود، با همان میزان پاسخ خواهیم داد.

معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری اعلام کرد الزام چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار به قوت خود‌ باقی است شرق: معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری اعلام کرد الزام چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار به قوت خود باقی است. در اطلاعیه این معاونت آمده است: در اجرای ماده (۵۰‌) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵، انجام تمام مراحل انواع معاملات دستگاه‌های مشمول در سامانه تدارکات الکترونیکی بر اساس برنامه زمان‌بندی هیئت وزیران، ابتدا تصویب‌ نامه شماره ۱۶۱۴۵/ت ۵۳۵۲۵ ه مورخ ۱۶/ ۲/ ۱۳۹۶ با عنوان «انجام کلیه معاملات دستگاه‌های اجرایی اعم از خرید، مناقصه و مزایده» به تصویب رسید. نظر به ضرورت بازنگری مصوبه یاد‌شده، «آیین‌نامه نحوه فعالیت دستگاه اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی» به موجب تصویب نامه شماره ۱۳۶۱۵۹/ت۵۵۲۸۹ه مورخ ۲۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ ابلاغ گردید. در ماده (۱۳) مصوبه با تأکید بر انجام معاملات در بستر ستاد، اجتناب از انجام مراحل به صورت کاغذی مقرر گردید و بنا به تبصره آن، سایر اسناد مربوط به انجام مراحل معاملات نیز مشمول حکم قرار گرفت. بلافاصله پس از ابلاغ مصوبه بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری معاونت حقوقی به‌منظور تصریح به چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار، بر «مستثنی‌بودن الزام چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار» در اصلاحیه تبصره (۱) ماده (۱۳) آیین‌نامه مذکور موضوع تصویب نامه شماره ۱۳۹۹۰۷/ت ۵۸۵۱۹ ه مورخ ۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ تأکید شد. در ادامه آمده: نظر به اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی مواردی مانند مقید‌نبودن حکم ماده (۱۳) به برنامه زمان‌بندی دولت را مورد ایراد قرار داد، معاونت حقوقی نیز با توجه لازم به حکم استثنائی تعیین‌شده درخصوص انتشار آگهی با جلب نظر دستگاه‌های ذی‌ربط پیشنهاد اصلاح مصوبه را مدتی پیش و در موعد مقرر قانونی ارائه نمود. بنا به مراتب فوق اصلاحات اعمال‌شده از سوی معاونت حقوقی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت موضوع چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار پیشنهاد شده و استثنا‌بودن موضوع مورد توجه قرار گرفته است و برنامه زمان‌بندی مورد نظر هیئت تطبیق مجلس از همان ابتدا به نحوی توسط معاونت حقوقی درج شده که استثنا همچنان محفوظ باقی بماند. پیشنهاد معاونت حقوقی در روز (۵/ ۲/ ۱۴۰۰) در دستور قرار گرفت و به تصویب هیئت وزیران رسید تا دغدغه‌ای در این زمینه برای مطبوعات و دست‌اندرکاران آن وجود نداشته باشد.

واکنش قالیباف به انتشار فایل صوتی ظریف ایسنا: رئیس مجلس به انتشار فایل صوتی وزیر خارجه واکنش نشان داد. محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏تدبیر و شجاعت حاج قاسم، میدان‌ها را فتح و معابر دیپلماسی را باز می‌کرد؛ چیزی جز سیاست‌بازی یا ساده‌لوحی نمی‌تواند این حقیقت روشن را کتمان کند. حالا که حاج قاسم‬ نیست، نخواهیم گذاشت با فرصت‌طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود به او جفا کنند و نقش تاریخی شهید سلیمانی را وارونه جلوه دهند».

ارسال نظر

 

آخرین اخبار