|

خبر

‌آغاز طرح آمایش مرحله ۱۶ اتباع خارجی شرق: مدیر‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از ابلاغ دستورالعمل اجرائی طرح آمایش ۱۶ به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری‌های سراسر کشور خبر داد. محمودی با اشاره به ابلاغ طرح آمایش ۱۶ در اجرای دستور وزیر کشور و رئیس کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی گفت: این دستورالعمل از تاریخ 27/۰۲/1400 در یک بازه زمانی معین در سراسر کشور به اجرا در‌آمده است. دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تأکید کرد: آمایش ۱۶ با هدف به‌روز‌رسانی توزیع جمعیتی به‌منظور ارائه خدمات مناسب‌تر در پهنه سرزمینی، به هماهنگی و برنامه‌ریزی در عرصه‌های متفاوت و خدمات‌رسانی توسط دستگاه‌های مختلفی نیاز دارد. وی افزود: امسال نیز هم‌زمان با تمدید و صدور کارت‌های آمایش و هویت، مجوز صدور پروانه کار نیز صادر می‌شود. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، محمودی در ادامه با اشاره به شرایط کرونا و احتمال ابتلا به بیماری تأکید کرد: همه مشمولان طرح براساس فراخوان‌ها و نوبت‌دهی صورت‌گرفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا می‌توانند به دفاتر خدمات، اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه و نسبت به تمدید کارت‌های آمایش خود اقدام کنند.

کارزاری با 20000 امضا برای جلوگیری از کشتار سگ‌ها شرق: پس از ماجرای کشتن سگ‌ها در تبریز گروهی از طرفداران حقوق حیوانات با راه‌اندازی کارزاری خواهان رسیدگی به عملکرد شهرداری‌ها در زمینه کنترل جمعیت حیوانات شدند. نزدیک به ۲۰ هزار نفر این کارزار را امضا کرده‌اند. در متن این کارزار که خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور و سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس نوشته شده، آمده است: «سال‌هاست خشونت علیه حیوانات مظلوم و زبان‌بسته كه توسط خالق بی‌همتا زندگی داده شده‌اند، در تمام این مرز‌و‌بوم پاک رواج یافته و دل مردم ایران از این قبیل كشتارها خون است. ما، جمعی از مردم ایران، خواستار رسیدگی و منع اعمال خشونت و كشتار توسط شهرداری‌های هر شهر هستیم و قاطعانه درخواست عقیم‌سازی و كنترل جمعیت حیوانات را داریم. این حیوانات بی‌پناه مظهر عشق الهی هستند و ما انسان‌ها با ساخت شهرها به محل زیست حیوانات هجوم آورده‌ایم و حداقل كار این است كه از زندگی و جان این حیوانات حفاظت کنیم. در پایان مؤکدا درخواست رسیدگی به موضوع خشونت علیه حیوانات و خصوصا مورد اخیر در تبریز هستیم و درخواست داریم برخورد قاطع و اقدامات بازدارنده در این زمینه صورت گیرد». این کارزار تا ۲۵ تیرماه در آدرس (https://www.karzar.net/dogs) در‌حال جمع‌آوری امضاست.

تهران دارای بیشترین آمار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی ایلنا:‌ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش بیان کرد: بیشترین آمار در زمینه امتناع از ورود دانش‌آموزان به مدرسه در زمان کرونا در شهرهای بزرگ به‌ویژه در تهران بوده است. «رضوان حکیم‌زاده» درباره بازماندگان از تحصیل و در پاسخ به این سؤال که در سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰ حدود ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی داشتیم، بیشترین آمار بازمانده از تحصیلی مربوط به کدام استان‌ها و مناطق بوده‌اند، گفت: بیشترین آمار برای امتناع از ورود دانش‌آموزان به مدرسه در زمان کرونا در شهرهای بزرگ به‌ویژه در تهران بوده است. طبق بررسی‌هایی که امسال تعداد زیادی از دانش‌آموز کلاس‌اولی در میان بازماندگان از تحصیل هستند. وی در ادامه گفت: طبق تحقیقات ما، اکثر این دانش‌آموزان هیچ مشکلات خاصی نداشتند؛ یعنی جزء کودکانی نبودند که نگرانی از بابت امکانات تحصیل در آنها وجود داشته باشد‌ یا اصلا نتوانند به مدرسه بیایند بلکه خانواده‌هایشان به دلیل اینکه یک سال به آنها فرصت دهند و همچنین به‌دلیل نگرانی از بابت شیوع کرونا این کار را کردند. حکیم‌زاده در پاسخ به این سؤال که از آنجا که همه دانش‌آموزان باید در سامانه سیدا ثبت‌نام کنند، طریقه ثبت‌نام برای دانش‌آموزان مناطق محروم که به اینترنت و سیستم دسترسی ندارند، به چه صورتی خواهد بود، گفت: مناطقی که امکان دسترسی به سیستم ندارند، می‌توانند ازطریق حضوری نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. حکیم‌زاده درباره ممنوعیت آزمون‌های ورودی مدارس ابتدایی به‌ویژه در پایه اول دبستان گفت: ما مشخصا آزمون‌های ورودی برای پذیرش دانش‌آموزان در مدرسه را نادرست می‌دانیم؛ زیرا به لحاظ تربیتی صحیح نیست از کودکی که هنوز پا به مدرسه نگذاشته است، در کلاس اول آزمون یا مصاحبه گرفته شود.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار