خبر

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: تبلیغات انتخابات، قبل از اعلام نظر شورای نگهبان ممنوع است ایسنا: سخنگوی شورای نگهبان گفت: جلسه سوم بررسی صلاحیت‌ها (اول خرداد) برگزار شد و پرونده‌ها رسیدگی شد. تبلیغات انتخابات به‌صورت رسمی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان آغاز می‌شود و قبل از آن، تبلیغات ممنوع است. عباسعلی کدخدایی، گفت: دقت زیادی اعضا دارند و در تلاشیم که تا پایان پنج روز دوم نتایج را اعلام کنیم. او همچنین اضافه کرد: هر روز تعدادی از پرونده‌ها بررسی می‌شود اما لازم است که برخی پرونده‌ها بیشتر بررسی شوند، لذا مجدد به کارشناسان ارجاع می‌شوند. کدخدایی گفت: تبلیغات انتخابات به‌صورت رسمی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان آغاز می‌شود و قبل از آن، تبلیغات ممنوع است. سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: متأسفانه برخی رعایت نمی‌کنند و ما از همه دستگاه‌ها خواستیم که اگر گزارشی دراین‌باره دارند، برای بررسی به شورای نگهبان ارائه کنند.

عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات: دعوت به مناظره قبل از اعلام شورای نگهبان غیرقانونی است خانه ملت: یک عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات گفت: انتظار می‌رود از کسانی که خود قرار است مجری قانون باشند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند قانون را رعایت کنند، دعوت به مناظره پیش از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان غیرقانونی است. عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: براساس ماده ۶۶ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیت داوطلبان از زمانی رسمی است که صلاحیت آنها تأیید شود و پیش از آن مغایر با قانون است. سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی تصریح کرد: فضاها و رسانه‌های نوین و به‌اصطلاح «آی‌پی تی‌وی»ها بستری برای معرفی برنامه‌ها، اولویت‌ها و برگزاری مناظره‌هاست، اما پس از اعلام رسمی صلاحیت کاندیداهای نهایی توسط شورای نگهبان و قبل از آن توسط کمیسیون نظارت بر تبلیغات و شورا اعمال نظارت می‌شود. وی افزود: این فضاها باید به عدالت بین همه کاندیداها توزیع شود و همه افراد بتوانند به‌طور مساوی از آن بهره ببرند و انتظار می‌رود از کسانی که خود قرار است مجری قانون باشند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند قانون را رعایت کنند، دعوت به مناظره پیش از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان غیرقانونی است. نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره حواشی مطرح‌شده درباره مناظره‌ها گفت: اصل مناظره‌ها در صداسیما قطعی خواهد بود و برنامه‌ریزی‌های لازم درباره آن شده است اما جزئیات آن منوط به تعداد کاندیداهایی است که از سوی شورای محترم نگهبان تأیید صلاحیت می‌شوند. همچنین حاشیه‌هایی که درباره مجری این برنامه‌ها در فضای مجازی مطرح شده صحت ندارد و اسامی مطرح‌‌شده درست نیست و از اساس شایعات صحت ندارد.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس: باید در ترکیب هیئت‌رئیسه از خانم‌ها استفاده کرد برنا: نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس گفت: برای حضور یک خانم در ترکیب هیئت‌رئیسه بحث‌هایی مطرح می‌شود و با توجه به توانایی و نقش و جایگاه خانم‌ها باید در ترکیب هیئت‌رئیسه از خانم‌ها استفاده کرد. ‌ غلامرضا منتظری، نماینده گرگان و آق‌قلا و نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس، در رابطه با انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم در پنجم خردادماه گفت: مدت‌ها قبل از انتخابات هیئت‌رئیسه نمایندگانی که این توانایی را در خود می‌بینند، تلاش خود را انجام می‌دهند.

ارسال نظر