|

زیر آسمان فیروزه‌ای

جزئیات اکران فیلم‌های جشنواره جهانی فجر در سالن‌های روباز فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با هدف ایمنی حداکثری مخاطبان این رویداد، در دو سالن سینمایی روباز به نمایش درخواهد آمد. سینماهای چارسو، آزادی و کانون، میزبان اکران حضوری فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خواهند بود که از میان سالن‌های در نظر گرفته‌شده، دو سالن به ‌صورت ویژه برای اکران فیلم‌ها در فضای روباز، تجهیز شده‌اند. میثم مزلقانی مدیر اجرائی جشنواره جهانی فیلم فجر درباره جزئیات نمایش فیلم‌ها گفت: سالن شماره هفت پردیس سینمایی چارسو در طبقه هشتم این مجموعه برای اکران به‌ صورت روباز تجهیز شده است تا با ظرفیت نزدیک به صد نفر، میزبان مخاطبان جشنواره باشد. همچنین شش سالن دیگر پردیس چارسو هم به ‌سنت دوره‌های قبل جشنواره جهانی، با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به اکران فیلم‌های جشنواره اختصاص پیدا خواهند کرد. او درباره دیگر سالن روباز جشنواره گفت: سالن سینمای روباز کانون در خیابان خالد اسلامبولی است که با ظرفیت 150 نفر میزبان علاقه‌مندان در دو سئانس خواهد بود. یکی از ویژگی‌های این سالن که برای جشنواره سی‌وهشتم تجهیز شده، امکان استفاده مخاطبان از هدفون، حین تماشای فیلم برای شنیدن صدای فیلم با کیفیت بهتر‌ و بدون مزاحمت صداهای پیرامون است. مزلقانی درباره زمان نمایش فیلم‌ها گفت: اکران فیلم در سالن‌های روباز از ساعت 17 آغاز می‌شود و هر روز در دو سئانس فیلم در این سالن‌ها به نمایش درخواهد آمد. او همچنین ادامه داد: دو سالن سینما آزادی هم امسال به ترکیب سینماهای نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره اضافه شده‌اند که با ظرفیت 300 نفر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. همه این سالن‌ها برای عموم مخاطبان جشنواره قابل استفاده است و 24 ساعت قبل از اکران، امکان خریداری آنلاین بلیت فیلم‌ها براساس جداول اکران برای مخاطبان وجود دارد. مدیر اجرائی جشنواره جهانی فیلم فجر تأکید کرد: فرایند اکران حضوری فیلم‌ها در همه سالن‌های نمایش با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌هایی که طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا درباره سالن‌های سینما اعلام می‌شود، خواهد بود و ضمن ضدعفونی مستمر سالن‌ها،‌ استفاده از ماسک و تب‌سنجی برای همه حاضران الزامی است. سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

فیلم جدید سودربرگ در جشنواره ترایبکا دیده می‌شود مهر: «حرکت ناگهانی ممنوع» استیون سودربرگ که دو روز پیش اولین تیزر آن پخش شد برای اولین بار ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در جشنواره ترایبکا روی پرده بزرگ دیده می‌شود. این فیلم که سال پیش با رعایت پروتکل‌های کرونا ساخته شد در «بتری‌پارک» نیویورک و در فضای باز به نمایش درمی‌آید. جشنواره فیلم ترایبکای امسال قرار است به صورت ترکیبی از نمایش‌ها و برنامه‌ها در فضای باز و بسته در نیویورک برگزار شود. داستان «حرکت ناگهانی ممنوع» داستانی جنایی است که در سال ۱۹۵۴ در دیترویت می‌گذرد. گروهی از مجرمان غیرحرفه‌ای برای مأموریتی ساده می‌خواهند سندی را سرقت کنند و وقتی در جست‌وجوی فردی که استخدامشان کرده برمی‌آیند، با اتفاق‌های غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند. سودربرگ که اهل نیویورک است با انتشار بیانیه‌ای گفت از اینکه فیلم اولین بار در نیویورک دیده می‌شود بسیار خوشحال است. وی نوشت: یک سال پیش من در منطقه ترایبکا قرنطینه بودم و هرگز تصور نمی‌کردم بتوانیم ۱۲ ماه بعد شاهد اکران یک فیلم جدید برای مخاطبانی که به صورت زنده در رویداد حضور دارند، آن هم در همسایگی خودمان باشیم. دان چیدل، بنسیو دل تورو، دیوید هاربر، ایمی سایمتس و ری لایوتا بازیگران این فیلم هستند. «حرکت ناگهانی ممنوع» در اچی‌بی‌او مکس از یکم جولای (۱۰ تیر) برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.

نمایش روایتی دیگر از «شبی که ماه کامل شد» در هنر و تجربه مستند ماه در تکه‌آینه عنوان مستند پشت‌صحنه‌ فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد، است که از جمعه هفتم خرداد ماه در سینماهای هنر و تجربه اکران خواهد شد. الهام حسامی، کارگردان مستند ماه در تکه‌آینه، با همراهی نرگس آبیار، الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، شبنم مقدمی، پدرام شریفی، امین میری، آرمین رحیمیان و بانیپال شومون، به چگونگی ساخته‌شدن فیلم شبی که ماه کامل شد از شکل‌گیری ایده تا پایان فیلم‌برداری و بازتاب‌های جهانی آن پرداخته است. همچنین در این فیلم با شخصیت‌های واقعی در خانواده فائزه منصوری گفت‌وگو شده است. ماه در تکه‌آینه دومین همکاری الهام حسامی با نرگس آبیار است. او پیش‌تر مستند پشت‌صحنه‌ فیلم‌ سینمایی نفس را با عنوان هم‌نفسان ساخته است. حسامی علاوه بر این آثار، تصویربرداری و ساخت چهار مستند پشت‌صحنه از فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و ساخت بیش از 10 مستند را در کارنامه خود دارد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار