خبر

پایان مشکل بیمه تاکسی‌رانان تهران ایسنا:‌ مدیر‌عامل سازمان تاکسی‌رانی شهر تهران از رفع مشکل بیمه تاکسی‌رانان خبر داد. محمد روشنی، درباره سرانجام حل مشکل بیمه رانندگان تاکسی با بیان اینکه با رایزنی‌های صورت‌گرفته مشکل بیمه تاکسی‌رانان برطرف شده است، گفت: یکی از مشکلاتی که در چند سال گذشته رانندگان تاکسی با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند، موضوع بیمه تأمین اجتماعی بود. او با اعلام رفع مشکل پنج سال بیمه تاکسی‌رانان گفت: سازمان تأمین اجتماعی همکاری خوبی داشت و با پیگیری‌های صورت‌گرفته این مشکل برطرف شد. برای رفع مشکل جلساتی با حضور نمایندگان مجلس، سازمان هدفمندی یارانه‌ها و تأمین اجتماعی را برگزار کردیم و در نهایت مشکل حل و روند بیمه تاکسی‌رانان آغاز شد. مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهر تهران افزود: با وزارت کشور و سازمان تأمین اجتماعی توافق شده است تا مشمولان این اقدام جایگزین تاکسی‌رانانی ‌شوند که از مجموعه تاکسی‌رانی منفک شده‌اند.

اعلام محدودیت‌های ترافیکی پایتخت در روز انتخابات ایسنا: جانشین رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی روز انتخابات در پایتخت را تشریح کرد. سرهنگ ابوالفضل موسوی‌پور، درباره ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های تردد در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه گفت: در روزهای جمعه و شنبه تردد کامیون‌ها در سطح معابر شهر تهران ممنوع است و پلیس از ورود و تردد این کامیون‌ها به شهر جلوگیری خواهد کرد. او ادامه داد: این محدودیت برای خودروهای سنگین از ساعت شش صبح روز جمعه آغاز شده و تا ساعت سه بامداد شنبه در شهر تهران ادامه خواهد داشت. به گفته جانشین رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی تهران بزرگ در روز انتخابات مأموران پلیس برای پوشش ترافیکی هرچه بهتر و به‌موقع شهر تهران در آماده‌باش کامل هستند.

خودروهای بدون پلاک و شیشه‌دودی توقیف می‌شوند شرق: سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا، در جلسه جمع‌بندی نظارت ستادی پلیس راهور ناجا که با حضور اعضای هیئت‌رئیسه، معاونان و رؤسای ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در ادوار مختلف پیشرفت‌های خوبی در این پلیس صورت گرفته؛ اما در دوره سردار هادیانفر کارها با شتاب بیشتری همراه بوده و حرکت رو به جلو و همچنان ادامه‌دار است؛ بنابراین ضرورت دارد پشتیبانی‌های لازم نیز از این مجموعه صورت گیرد. فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: تأمین تجهیزات با توجه به تحریم و کمبود اعتبارات و شرایطی که در نیروی انتظامی و کشور وجود دارد، بسیار سخت است؛ البته باید به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم. این مقام انتظامی با تأکید بر اولویت‌بندی در پشتیبانی از مأموریت‌ها بیان کرد: در‌حال‌حاضر اولویت پشتیبانی و نیازمندی‌ها، باید هوشمندسازی پلیس باشد، سه درگاه پلیس راهور، پلیس آگاهی و گذرنامه در اپلیکیشن «پلیس من» اجرا شده است و چنانچه مردم بتوانند با این سامانه ارتباط بگیرند، با یک تحول سیستمی بزرگ در ناجا روبه‌رو خواهیم شد. سهم دستگاه‌ها در اجرای کار باید مشخص شود و باید از هر دستگاهی برابر سهم و تعهداتش در اجرای پروژه‌ها مطالبه‌گری کنیم و از وزرا بخواهیم که بیشتر همراهی کنند. فرمانده ناجا همچنین درباره آموزشگاه‌های رانندگی بیان کرد: باید نظارت‌ها در این آموزشگاه‌ها بیشتر شود، ما منبع درآمدی را آماده کرده‌ایم و تعدادی نیز از این طریق امرار معاش می‌کنند؛ ولی باید به‌صورت مستمر بر عملکرد آنها نظارت داشته باشیم. او درباره ترخیص خودروهای رسوبی نیز بیان کرد: طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ‌ها به مدت دو ماه اجرا خواهد شد. سردار اشتری در ادامه با اشاره به اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی در سراسر کشور بیان کرد: در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم و ارائه خدمات، تسهیلات ویژه‌ای از‌سوی پلیس در نظر گرفته شده که با توجه به مشکلات اقتصادی و تورم، وسایل نقلیه که در‌حال‌حاضر وسیله امرار معاش و استفاده مالکان است، تحویل آنان شود و همه جرایم خودروها اگر مربوط به سال ۹۹ به قبل بوده، به اصل خود برمی‌گردد و هزینه پارکینگ با تعرفه و نرخ مصوب سال ۱۳۹۴ محاسبه خواهد شد و همچنین می‌توانند جریمه‌های خود را تا یک سال به‌صورت قسطی پرداخت کنند، در این طرح هیچ الزامی برای پرداخت عوارض شهرداری و عوارض آزاد‌راهی نیست و فعلا برای ترخیص خودرو معاینه فنی نیاز نیست. این مقام ارشد انتظامی درباره خودروهای بدون پلاک و پلاک مخدوش گفت: این‌گونه خودروها و خودروهایی که شیشه دودی دارند، باید متوقف و اعمال قانون شوند؛ چون در صورت عدم برخورد زحمات همکاران ما را زیر سؤال خواهند برد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار