|

اتفاق

فرانس ۲۴: حزب نظامی حاکم بر میانمار از روز دوشنبه، محاکمه آنگ سان سوچی، رهبر سابق این کشور را پس از گذشت چهار ماه از سرنگونی‌اش، آغاز کرد. گروه نظامی حاکم بر این کشور این محاکمه را انجام خواهد داد و در آن به مسائلی از قبیل دریافت غیرقانونی ۱۱ کیلوگرم طلا و موارد نقض قانون رسیدگی خواهد شد.

گاردین: جنجال بر سر نژادپرستانه‌بودن تولید پای سیب از مقاله راج پاتل نویسنده هندی‌تبار در گاردین آغاز شده است. او نوشت: «همه‌چیزی که اغلب در تصاویر پای سیب دیده می‌شود نتیجه خشونت، استثمار، فقر و سودجویی است. سیب در سال‌های ۱۵۰۰ به وسیله استعمارگران اسپانیایی به نیم‌کره غربی آورده شد اما اکنون این آگاهی وجود دارد که این روند نتیجه کشتار گسترده بوده است».

رویترز: در اجرای یک مناقصه صندلی کناری جف بزوس در یک فضاپیما ۲۸ میلیون دلار فروش رفت. قرار است ماه آینده یک فضاپیما به‌عنوان بلو اوریجین، یک سفر گردشگری به فضا داشته باشد که در این سفر جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون آمریکا و یکی از پولدارترین افراد جهان هم حضور خواهد داشت.

یورونیوز: فضای سیاسی فرانسه در کمتر از یک سال به انتخابات ریاست‌جمهوری تحت تأثیر افزایش خشونت سیاسی و اقبال روزافزون به راست افراطی قرار گرفته است. در جریان راهپیمایی روز گذشته یکی از معترضان روی ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپ‌گرای «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» آرد پاشید.

دویچه‌وله: نمایندگان حزب سبزهای آلمان به‌ طور رسمی آنالنا بربوک، یکی از دو رهبر حزب را به‌عنوان نامزد صدراعظمی در انتخابات ماه سپتامبر این کشور برگزیدند. برخی از اعضای بانفوذ حزب به بربوک برای انجام «تغییر» و «نوسازی» امید بسته‌اند. در رأی‌گیری آنلاین ۱۲ ژوئن 98.5 درصد نمایندگان سبزها در کنگره حزب به آنالنا بربوک به‌عنوان نامزد اصلی انتخابات رأی دادند.

اسپوتنیک: تد كروز، سناتور جمهوری‌خواه آمریكا «نورد استریم 2» را هدیه چند میلیارد دلاری برای ولادیمیر پوتین دانست. تد كروز گفت: ما می‌دانیم که دولت بایدن- هریس به یک فاجعه داخلی تبدیل شده است. این یک فاجعه اقتصادی و مالی است، اما در هیچ جایی پیچیدگی بدتر از سیاست خارجی نیست.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار