|

خبر

محسنی‌اژه‌ای: انتخابم به‌عنوان رئیس قوه قضائیه شایعه است معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درخصوص گمانه‌زنی‌ها درباره انتخابش به‌عنوان ریاست قوه‌ قضائیه، اظهار کرده این حرف‌ها شایعه است. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه و دهه کرامت گفت: مردم ما مجددا حماسه دیگری را پای صندوق‌های رأی خلق کردند و مکر دشمنان را به خودشان برگرداندند. وی درباره سرنوشت سند تحول قضائی پس از رفتن رئیسی از قوه قضائیه گفت: این سند، قائم به شخص و نگاه یک فرد نیست؛ زیرا از افکار نیروها و عوامل مختلف سرچشمه گرفته و برای مدت طولانی است و پیش‌بینی شده که در گام دوم انقلاب از عامل انسانی یعنی جوانان استفاده شود و قدرت آنها را قبول و به کرامت مردم اعتقاد داشته باشد. وی گفت: در سال گذشته از طریق مراجعات حضوری مردم به رؤسای قوه قضائیه، حدود ۳۷‌هزار‌و ۹۴۴ نفر مراجعات مردمی در سفرهای استانی و غیراستانی به ثبت رسیده است. محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: ۵۷‌هزار‌و ۵۸۷ مکاتبه از سوی مردم به قوه قضائیه ارجاع داده شد و همه آنها بلااستثنا مطالعه شدند و برای آنها دستور صادر شده است. در حوزه ارتباط با مردم از ۴۰ سامانه که برای رفاه مردم، دسترسی سریع آنها، جلوگیری از فساد و سرعت‌بخشیدن به کار مردم ایجاد شده بود، پرده‌برداری شد و ۲۰ سامانه هم در هفته قوه قضائیه راه‌اندازی می‌شود. وی درباره ارزهای صادراتی ادامه داد: رئیس بانک مرکزی که اخیرا هم کاندیدا شده بود، گفت ارز نداریم و ارزها برگردانده نشده است و من در آن جلسه گفتم قول می‌دهم به شرطی که لیست تمام کسانی که ارز نداده‌اند داده شود، همه آنها را برمی‌گردانیم. محسنی‌اژه‌ای درباره مبارزه با فساد گفت: گاهی اوقات مبارزه از یک مقطع شروع می‌شود و در مقطعی دیگر کاهش می‌‌یابد. امیدواریم این اقدامی که انجام شده کارساز بوده و اقدامات باید بازدارنده باشد و اگر این‌گونه نباشد فساد ادامه می‌یابد و رسیدگی‌های قضائی باید کاهش یابند. وی تأکید کرد: مبارزه با فساد در داخل و خارج از قوه قضائیه جدی است و از قبل هم بیشتر ادامه خواهد یافت و زمینه‌های آن را باید دولت بعدی از بین ببرد و اگر از بین نرود، ادامه دارد. معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دستگاه قضائی در راستای حمایت از رعایت حقوق شهروندی چه اقداماتی در یک سال گذشته انجام داده و همچنین در زمینه مبارزه با فساد و حاکم‌بودن شفافیت دستگاه قضا چه اقدامی انجام شده است، گفت: دستورالعمل‌هایی برای گرامیداشت کرامت ارباب‌رجوع صادر شد تا افرادی که مراجعه می‌کنند، به‌طور سریع کارشان انجام شود.

گفت‌وگوی تلفنی موسوی و رهنورد با کروبی و نبوی جماران: میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیروز با حجت‌الاسلام مهدی کروبی و بهزاد نبوی تماس تلفنی برقرار کردند. موسوی و رهنورد ضمن گفت‌وگویی صمیمی با کروبی در جریان روند درمان او قرار گرفتند و برای او آرزوی بهبود و سلامتی کردند. همچنین این دو، ضمن تماسی با بهزاد نبوی با یادآوری سوابق و خدمات وی در کشور برای او آرزوی سلامتی کردند.

جزئیات آرای استان تهران در انتخابات ریاست‌جمهوری ایسنا: رئیس ستاد انتخابات استان تهران جزئیات میزان مشارکت و آرای استان تهران در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد. شکراله حسن‌بیگی گفت: از مجموع ۹‌میلیون‌و۸۱۵‌هزارو ۷۷ نفر واجدین شرایط شرکت در انتخابات در استان تهران، سه‌میلیون‌و۳۴۶هزارو ۵۸۰ رأی اخذ شده که معادل مشارکت ۳۴.۳۸ درصد واجدین شرایط در استان تهران بوده و درصد مشارکت شهر تهران ۲۶ درصد است. در انتخابات ریاست‌جمهوری استان تهران ۵۴ درصد مشارکت‌کنندگان مردان و ۴۶ درصد را زنان تشکیل دادند. او با اشاره به اینکه سیدابراهیم رئیسی با اخذ دومیلیون‌و۱۵۹هزارو ۵۰۴ رأی، معادل ۶۴.۲۶ درصد آرا در استان تهران را کسب کرده، افزود: محسن رضایی ۳۱۴هزار‌و ۷۷۲ رأی معادل ۹.۳۶ درصد آرای استان تهران، عبدالناصر همتی ۲۹۵‌هزار‌و ۲۱۱ رأی معادل ۸.۷۸ درصد آرای استان تهران و سید‌امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی ۱۷۸هزارو ۲۵۲ رأی معادل ۵.۳۰ درصد آرا در استان تهران را کسب کرده‌اند. حسن‌بیگی درخصوص میزان آرای باطله مأخوذه در استان تهران گفت: بر اساس نتایج صندوق‌ها، ۳۹۸هزار‌و ۸۴۱ رأی باطله مأخوذه معادل ۱۱.۸۶ درصد آرای استان تهران و تعداد ۱۳‌هزارو ۷۷۱ رأی معادل ۰.۴ درصد آرای باطله غیرمأخوذه در استان تهران است.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار