متهم قتل با سلاح شکاری در انتظار محاکمه

شرق: مردی که متهم است دوستش را با شلیک گلوله از سلاح شکاری به قتل رسانده است، در زندان در انتظار جلسه دادگاه به سر می‌برد. در‌حال‌حاضر کیفرخواست برای او صادر شده و این متهم در برابر درخواست حکم قصاص قرار دارد.
رسیدگی به این پرونده سال گذشته در دستور کار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت. آنها وقتی مطلع شدند مردی به‌نام میثم در خانه‌اش از پا درآمده است، به محل حادثه رفتند و در همان نگاه اول مشاهده کردند این مرد هدف گلوله سلاح شکاری قرار گرفته است.
دو سر نخ در محل جنایت وجود داشت که توجه مأموران را به خود جلب کرد. نخست آنکه هیچ اثری از به‌هم‌ریختگی در خانه وجود نداشت و سرقتی رخ نداده بود و دوم اینکه سالم‌بودن در نشان می‌داد قاتل به‌راحتی و با شناخت قبلی وارد خانه میثم شده و به‌‌سوی او شلیک کرده است. بعد از اینکه جسد مقتول به پزشکی قانونی فرستاده شد، پلیس تمرکز خود را روی ردیابی قاتلی آشنا متمرکز کرد. به‌همین‌دلیل فهرستی از مظنونان احتمالی تهیه و در‌این‌میان نام مردی به نام حسن از همه پررنگ‌تر شد؛ زیرا حسن از مدت‌ها قبل با مقتول روابط صمیمانه داشت، اما چند وقتی بود که با او دچار اختلاف شده بود و همین امر می‌توانست به انگیزه‌ای برای جنایت تبدیل شود. بعد از اینکه معلوم شد حسن سلاح شکاری دارد، احتمال دست‌داشتن او در جنایت قوت گرفت و مرد جوان بازداشت شد.
حسن بعد از انتقال به پلیس آگاهی وقتی پشت میز بازجویی نشست، ادعا کرد از ماجرای کشته‌شدن دوستش هیچ اطلاعی ندارد و مدتی از او بی‌خبر بوده است. انکارهای اولیه نتوانست این مرد را از مخمصه برهاند و کارآگاهان به بازجویی از او تا آنجا ادامه دادند که متهم در بن‌بست قرار گرفت و به این نتیجه رسید که چاره‌ای جز پذیرش اتهام و تشریح واقعه ندارد.
حسن گفت: من و میثم با هم دوست بودیم؛ اما مدتی بود با هم دچار اختلاف مالی شده بودیم و من که در مضیقه بودم، چند بار با او مشاجره کردم تا اینکه بالاخره روز حادثه در‌حالی‌که سلاح شکاری‌ام را برداشته بودم، به خانه‌اش رفتم و او را به قتل رساندم. متهم در ادامه تحقیقات صحنه جنایت را بازسازی کرد و جزئیات نحوه انجام قتل را شرح داد. بعد از آن بود که برای او قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد و متهم در نهایت روانه زندان شد و قرار است به‌زودی و در‌حالی‌که اولیای‌دم خواستار قصاص او هستند، پای میز محاکمه برود.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار