|

استفاده از تریاک در صنعت مرغداری تکذیب شد

سازمان دامپزشکی اعلام کرد: با تاکید مجدد بر این نکته که تولید گوشت مرغ در کشور از مزرعه تا سفره تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور است.

به گزارش شبکه شرق، سازمان دامپزشکی کشور طی اعلامیه‌ای استفاده از تریاک در پرورش طیور گوشتی با هدف وزن گیری را تکذیب کرد.

 سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: با توجه به بازنشر خبری از قول علیرضا رفیعی پور، رئیس پیشین سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر استفاده از تریاک در صنعت پرورش طیور گوشتی با هدف وزن گیری، به استحضار می‌رساند پرورش طیور گوشتی در کشور مبتنی بر اصول علمی در کنترل بیماری‌ها، استفاده از جوجه یک روزه استاندارد اصلاح نژاد شده، بهره گیری از جیره غذایی مناسب و اصلاح ساختار واحد‌های پرورشی بوده و لذا استفاده از راه‌های غیر معقول و غیر علمی در فرآیند پرورشی تحت هیچ شرایطی توجیهی نداشته و قطعاً صنعت تولید گوشت مرغ از این موارد مبراست.

لذا با تاکید مجدد بر این نکته که تولید گوشت مرغ در کشور از مزرعه تا سفره تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور است؛ تاکید می‌شود هموطنان با اطمینان خاطر می‌توانند نسبت به مصرف گوشت مرغ اقدام کنند و نگرانی در این ارتباط نداشته باشند.

لازم به ذکر است سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ در سرتاسر کشور آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان در حوزه وظایف و مسئولیت‌های دامپزشکی کشور است.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار