توقف فعالیت مراکز استخراج رمز ارز‌ها تا ۱۵ اسفندماه

سخنگوی صنعت برق گفت: برخورد با بخش‌های غیرمجازی که با استفاده از شبکه‌های برق اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند را در دستور کارداریم.

سخنگوی صنعت برق گفت: کلیه فعالیت مراکز استخراج رمز ارز‌ها در دوره سرد سال تا ۱۵ اسفندماه متوقف‌ می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، اظهار داشت: برخورد با بخش‌های غیرمجازی که با استفاده از شبکه‌های برق اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند را در دستور کارداریم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای تأمین برق موردنیاز بخش خانگی و صنعتی به‌کار گرفته‌ایم.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه مراکز مجاز استخراج رمزارزها حدود ۲۰۹ هزار مگاوات ظرفیت استفاده برق را دارند،  گفت: کلیه فعالیت مراکز استخراج رمز ارز‌ها در دوره سرد سال تا ۱۵ اسفندماه متوقف‌ می‌شود.

رجبی مشهدی افزود: در سال ۱۴۰۰ عمده استخراج رمز ارزهای کشف‌شده در بخش خانگی بوده و مابقی در بخش صنعتی است.

رجبی مشهدی گفت: در دوره سرد سال به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش تجاری و خانگی، در تامین سوخت نیروگاه‌ها محدودیت ایجاد میشود که یکی از این اقدامات که اولویت بندی مشوند بحث روشنایی معابر، نظارت بر مصرف ادارات و فعالیت‌های مجاز استخراج رمز ارزهاست.

وی در مورد میزان تولید برق نیروگاه ها، ادامه داد: در شرایط کنونی و در پیک شبانه مصرف برق حدود ۴۱ هزار مگاوات است که قطعا این عدد از تابستان که مقدار مصرف ۶۷ هزار مگاوات بود، کمتر است.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: به دلیل برودت هوا که منجر به افزایش مصرف گاز خانگی و نجاری می‌شود، نیروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت مایع هستند که در این صورت نیز شاهد کاهش ذخیره سوخت در مخازن خواهیم بود لذا در شبکه برق ناپایداری ایجاد خواهد شد.

وی گفت: تاکنون برق هیچ مشترکی به دلیل کمبود سوخت قطع نشده است.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار