توزیع آنلاین کالا‌های اساسی در فضای مجازی

رئیس مرکز ارتباطات، امور مجلس و استان‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: برای مهار گرانی و تنظیم و کنترل بازار، این سازمان اقدام به توزیع هوشمند کالا‌های اساسی در بستر فضای مجازی می‌کند.

علیرضا جاویدعربشاهی، رئیس مرکز ارتباطات، امور مجلس و استان‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: برای مهار گرانی و تنظیم و کنترل بازار، این سازمان اقدام به توزیع هوشمند کالا‌های اساسی در بستر فضای مجازی می‌کند.

وی افزود: نشست اولیه با پلتفرم‌های فروش آنلاین با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری صورت گرفت و تعدادی از فعالان این بخش در جلسه‌ای برای آگاهی از شرایط توزیع گرد هم آمدند.

جاویدعربشاهی ادامه داد: کالا‌های اساسی مرغ، تخم مرغ، شکر، لبنیات، برنج، روغن و شکر با قیمت مصوب توزیع می‌شود و پلتفرم‌هایی که اقدام به توزیع می‌کنند باید شرایط توزیع با قیمت مصوب و بدون دریافت هزینه ارسال محصولات را درب منزل مردم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر علاوه بر بازرگام، چندین پلتفرم نیز برای توزیع کالا‌های اساسی اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: در حال بررسی متقاضیان توزیع هوشمند کالا‌های اساسی براساس فراخوان هستیم.

جاویدعربشاهی گفت: مداخله ما در بازار کالا‌های اساسی حداقلی است و حداکثر بین ۵ تا ۱۰ درصد نیاز بازار را توزیع می‌کنیم و قرار نیست که به عنوان رقیب بازار‌های سنتی باشیم، بلکه فلسفه کار ما تنظیم و کنترل بازار است تا دیگر شاهد صف‌های طولانی عرضه کالا مشابه آنچه در سال‌های گذشته رخ می‌داد، نباشیم.

وی با بیان اینکه در تامین مرغ و تخم مرغ مشکلی نداریم تصریح کرد: با اقدامات انجام شده دست واسطه‌های غیر ضرور از بازار کوتاه شده است و محصولات مستقیم به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد.

جاویدعربشاهی اظهار داشت: در صورتی که کالای جدیدی توسط وزارت جهاد کشاورزی برای توزیع آنلاین اعلام شود آمادگی لازم برای توزیع به صورت هوشمند در سراسر کشور وجود دارد.

 

ارسال نظر