|

جعفریان امیری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران:

افزایش روزانه قیمت برنج دست دلالان است

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: قیمت برنج روزانه افزایش می یابد که دست کشاورز و کارخانه دار نیست، بلکه دست افراد و شرکت‌های خاصی است.

جعفریان امیری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: قیمت برنج روزانه افزایش می یابد که دست کشاورز و کارخانه دار نیست، بلکه دست افراد و شرکت‌های خاصی است.

سیدتقی جعفریان امیری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: در خرداد ماه به دست اندرکاران اعلام شد که ممنوعیت بازار اثر بدی دارد، چرا که امسال کسری برنج بالای ۴۰ درصد بود و ورود برنج خارجی بازار را متعادل می کرد اما متاسفانه با هشدارهایی که داده شده، توجه نکردند.

وی با بیان اینکه قیمت برنج در دست دلالان است افزود: برنج طارم در ابتدای محصول ۳۰ هزار تومان بود اما الان به ۶۰ هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مردم در حال حاضر با نرخ ارز همراه هستند اضافه کرد: شکار امسال دلالان، برنج بوده و آن را دپو کرده اند و دست کشاورزان نیست که سود ببرند.

جعفریان امیری در رادیو گفت و گو با بیان اینکه برنج ها خرید تضمینی ندارد خاطرنشان کرد: دلالان کسانی اند که پول های سرگردان دارند و صاحب رانت هستند؛ در حال حاضر بازار بسیار بدی داریم و روز به روز سفره مردم کوچک می شود و قیمت برنج روزانه افزایش می یابد که دست کشاورز و کارخانه دار نیست بلکه دست افراد و شرکت های خاصی است.

وی یادآور شد: صاحبان برند خاص برنج را از کشاورز تهیه می کنند و با نام ها و قیمت های مختلف آن را دپو و عرضه می کنند و نام و نشانی از آنها نیست.

 

ارسال نظر