|

انفجار در کابل

مجری مطرح تلویزیونی افغانستان کشته شد

صبح امروز حوالی ساعت ۷:۴۵ انفجاری در منطقه مکروریان چهارم کابل رخ داد. یما سیاوش، مجری سابق تلویزیون خصوصی طلوع در این حادثه کشته شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، پلیس کابل گفت که این انفجار در ناحیه نهم شهر کابل اتفاق افتاده و کشته شدگان سه غیر نظامی بودند. به گفته پلیس این رویداد ناشی از انفجار مین مغناطیسی بوده است.

تلویزیون طلوع نیوز در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که یما سیاوش در این حادثه کشته و خانواده او نیز مرگش را تایید کرده‌اند.

براساس گزارشها یک خودرو سواری نوع کرولا که ازجاده فرعی مکروریان چهارم به سمت، جاده عمومی در حرکت بود که منفجر شد.

حمله‌ی تروریستی بر جان یما سیاوش، كارمند بانک مرکزی افغانستان را محکوم می‌کنیم. سیاوش که به تازگی‌ها، کار با دولت را آغاز کرده بود، در نتیجه‌ی انفجار ماین بر موتر حامل اش، امروز شهید شد. سیاوش یکی از با استعداد ترین‌ مجری پیشین، در رسانه‌‌های افغانستان بود.

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرده که در حادثه امروز کابل سه کارمند این بانک کشته شدند. در خبرنامه بانک از یما سیاوش، مشاور امور روابط عمومی، احمدالله انس، معاون آمریت ریاست دفتر و امین الله رضایی رانندشان یادشده است.

کشته شدگان امروز چه کسانی بودند؟

یما سیاوش ، متولد ولسوالی کوهستان ولایت کاپیسا است. او در رشته حقوق و علوم سیاسی مدرک کارشناسی(لیسانس) داشت. نزدیک به یک دهه با رسانه‌های مختلف این کشور کار کرده بود و یکی از مجریان مطرح تلویزیون خصوصی طلوع بود. او اخیرا به عنوان مشاور امور روابط عمومی بانک مرکزی افغانستان آغاز به کار کرد.

احمدالله انس ، مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی گرفته و در رشته اداره و تجارت مدرک کارشناسی ارشد(ماستری) داشت. او چند سال در ادارات دولتی و غیر دولتی کار کرده بود و اخیرا به عنوان معاون آمریت عمومی دفتر ریاست بانک مرکزی افغانستان کار می‌کرد.

امین الله رضایی، دانش آموخته لیسه/ مدرسه عبدالرحیم شهید در غرب کابل بود و از سال ۱۳۹۳ تاکنون در بخش حمل ونقل بانک مرکزی کار می‌کرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان آقای سیاوش را یکی از بااستعدادترین مجری‌های افغانستان خوانده است.

شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز کشته شدن آقای سیاوش را "غم‌انگیز و اندوه‌بار" خوانده است. این نهاد افزوده که او سال‌های زیادی را برای " تقویت و تحقق آزادی بیان، عدالت اجتماعی، برابری و صلح و ثبات در کشور فعالیت کرد."

کابل در هفته های اخیر شاهد حملات خونینی بود. در حمله به دانشگاه کابل هفته گذشته ۲۲ دانشجو کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند. علاوه بر آن در حمله به مرکز آموزشی کوثر دانش نیز ۲۴ نفر کشته و ۵۷ نفر زخمی شدند.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار