|

ترکیه جواب تهدید خلیفه حفتر را داد

وزیر دفاع ترکیه به نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" هشدار داد که در صورت حمله به نیروهای آنکارا در لیبی، حمله به این نیروها را هدفی مشروع می‌داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که در حال حاضر در لیبی به سر می‌برد، در سخنانی در جریان بازدید از یگان‌های کشورش در لیبی به نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" تحت امر خلیفه حفتر هشدار داد که در صورت حمله به نیروهای آنکارا در لیبی، کشورش حمله به این نیروها در تمامی مناطق را قانونی در نظر خواهد گرفت.

وی ضمن جنایتکار خواندن خلیفه حفتر، گفت: نیروهای حفتر و حامیان آن اگر به نیروهای ترکیه حمله کنند، جایی برای فرار نخواهند داشت.

آکار افزود: مشکل اصلی لیبی نیروهای حفتر و حامیان آنها هستند و همه باید برای ایجاد راه حل بحران تلاش کنند و هرگونه اقدام و رفتاری خارج از این چارچوب اشتباه است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اختلاف ترکیه و یونان بر سر جزیره قبرس نیز از یونان خواست که از مواضع "سختگیرانه" و "متکبرانه" دست بردارد حضور ترکیه را بپذیرد تا دو طرف به یک راه حل واقعی برای مسئله قبرس دست یابند.

خلوصی آکار شنبه و در سفری از پیش اعلام نشده وارد طرابلس شد و با خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت وفاق ملی لیبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار