ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه:

پنجره مذاکره با ایران تا ابد باز نخواهد ماند

وزیر امور خارجه فرانسه گفت: پنجره مذاکره با ایران تا ابد باز نخواهد ماند.

به گزارش فارس، همزمان با گزارش رسانه‌ها درباره سفر قریب‌الوقوع وزیر خارجه فرانسه به عربستان سعودی، وی در گفت‌و‌گو با یک شبکه سعودی گفت که مذاکرات منطقه‌ای با ایران باید فعالیت‌های موشکی این کشور را نیز در بر بگیرد.

 

«ژان ایو لودریان»‌ وزیر امور خارجه فرانسه، امروز (شنبه 10 مهر ماه)، در گفت‌و‌گو با شبکه سعودی «العربیه» به مسائل مختلفی از جمله پرونده ایران پرداخت.

 

وزیر خارجه فرانسه در این گفت‌و‌گو ابتدا به کشور لیبی پرداخت و گفت:‌ «اجلاس پاریس درباره لیبی باید بر ابعاد منطقه‌ای این بحران متمرکز باشد. فرانسه در تاریخ دوازدهم نوامبر اجلاسی بین‌المللی در خصوص لیبی برگزار خواهد کرد».

 

ژان ایو لودریان اضافه کرد که فرانسه قصد دارد با شرکای خود به منظور جلوگیری از مداخلات خارجی در لیبی تحرکاتی را انجام دهد.

 

لودریان در ادامه به ایران پرداخت و اظهار داشت:‌ «پنجره مذاکره با ایران تا ابد باز نخواهد ماند».

 

بنا بر گزارش شبکه سعودی «العربیه»، وی همچنین با ادعای اینکه اقدامات ایران بازگشت به توافق وین را پیچیده می‌کند، افزود: «مذاکرات منطقه‌ای با ایران باید شامل فعالیت‌های موشکی این کشور باشد».

 

وزیر خارجه فرانسه در ادامه به لبنان اشاره کرد و گفت: «تشکیل دولت در لبنان گامی مهم برای احیای این کشور است. دولت لبنان باید انتخاباتی شفاف  و مستقبل برگزار کند».

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار