|

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر اسرائیل مطرح کرد:

بازگشت فوری ایران به مذاکرات وین برای احیای برجام

صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری مشترک با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی خواستار بازگشت فوری ایران به مذاکرات وین برای احیای برجام شد.

به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری مشترک با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی خواستار بازگشت فوری ایران به مذاکرات وین برای احیای برجام شد. 

 

وی با تاکید بر لزوم ازسرگیری مذاکرات وین، گفت: ما خواستار ارسال یک پیام حتمی به ایران هستیم مبنی بر این که آن‌ها باید فوراً به میز مذاکرات بازگردند. 

مرکل در ادامه گفت: در حال حاضر در هفته‌های بسیار سرنوشت‌ساز درباره آینده توافق هسته‌ای ایران هستیم.

 

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی در نشست کابینه این رژیم که امروز (یکشنبه) با حضور صدراعظم آلمان برگزار شد، ضمن بیان این که برنامه هسته‌ای ایران به پیشرفته‌ترین نقطه خود رسیده، با تکرار اتهامات علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران گفت: «اسرائیل هرگز اجازه نخواهد داد تهران به سلاح اتمی دست یابد. این برای ما، مشکلی استراتژیک نیست، مشکلی موجودیتی است.»

 

بنت گفت که در سه سال گذشته، ایران در زمینه توانایی غنی‌سازی اورانیوم یک جهش بزرگ رو به جلو داشته است.

 

او در اشاره به مذاکرات احیای برجام در وین مدعی شد: جهان منتظر می‌ماند، ایرانی‌ها تاخیر می‌کنند و سانتریفیوژها می‌چرخند. 

 

بنت در پایان سخنانش از نخست‌وزیر آلمان به دلیل حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی تشکر کرد. مرکل هم گفت: می‌خواهم از این فرصت برای تأکید بر این استفاده کنم که موضوع امنیت اسرائیل همیشه دارای اهمیت محوری و موضوع اصلی برای هر دولت آلمان خواهد بود.

 

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی پیش‌تر برنامه سفر مرکل برای دیدار برنامه‌ریزی شده خداحافظی به فلسطین اشغالی را منتشر کرد.

 

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در ارتباط با محور گفت‌وگوهای بنت و مرکل گفته شده بود: «نخست‌وزیر و صدراعظم آلمان که روزهای آخر صدارت خود را می‌گذراند، درباره تهدیدات منطقه‌ای و چالش‌ها و در درجه اول برنامه هسته‌ای ایران و اهمیت حفظ قدرت دولت اسرائیل در تمامی سطوح بحث خواهند کرد».

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار