استفاده از خاک آذربایجان علیه ایران صحت ندارد

نیروی مرزبانی باکو با انتشار یک بیانیه هرگونه استفاده از خاک این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

به گزارش فارس، نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان با انتشار یک بیانیه، هرگونه استفاده از خاک این کشور برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

در شرایطی که حضور برخی عناصر تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان با ایران خبرساز شده است، مرزبانی باکو روز دوشنبه (امروز 19 مهرماه) به این خبرها واکنش نشان داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان، در این بیانیه آمده است: «ادعاها درباره استفاده از سرزمین (جمهوری) آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران، نادرست است».

 

مرزبانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد: «هیچ گاه نیروهای طرف ثالث در مرز دولتی آذربایجان وجود نداشته و نخواهد داشت. شایعات مبنی بر اینکه از خاک آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران استفاده می‌شود و نمایندگان جنبش افراطی مذهبی در آن حضور دارند، نادرست است».

 

این نهاد دولتی در باکو افزود: «هیچ نیرو و کارشناس از هیچ کشور خارجی در مرز دولتی آذربایجان وجود ندارد. نیروی مرزبانی (جمهوری) آذربایجان که از مدرن‌ترین قابلیت‌ها برخوردار است، نیازی به حمایت نیروهای خارجی برای حفاظت و حفاظت قابل اطمینان از مرز دولتی آذربایجان ندارد».

 

نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان، یک نهاد دولتی است که مسئولیت کنترل و نگهداری مرزهای زمینی و دریایی این کشور را برعهده دارد.

 

تکذیب استفاده از اراضی جمهوری آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی انجام شده که طی ماه‌های اخیر موضوع حضور برخی نیروهای تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی بسیار خبرساز شده است.

 

پیش از این، الهام علی اف رئیس‌جمهور و «لیلا عبدالله اوا» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در اظهارنظرهای جداگانه حضور هرگونه نیروهای طرف ثالث در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را رد کردند.

 

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار