نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل:

جهان ایران را در قبال نقض هسته‌ای پاسخگو بداند

نخست وزیر اسرائیل گفت: جهان باید ایران را در قبال نقض هسته‌ای پاسخگو بداند. من انتظار دارم قدرت‌های جهانی، ایران را مسئول بدانند و ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ببرند.

به گزارش ایلنا، نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی علیه ایران مدعی شد: جهان باید ایران را در قبال نقض هسته‌ای پاسخگو بداند. من انتظار دارم قدرت‌های جهانی، ایران را مسئول بدانند و ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ببرند. 

 

بنت مدعی شد: «ایران تعهدات خود در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را آشکارا نقض می‌کند من حتی در مورد توافق هسته‌ای صحبت نمی‌کنم، تعهدات ایران در قبال آژانس تعهدات بسیار اساسی هستند.»

 

بنت تاکید کرد که در گفت‌وگو با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، به آن‌ها گفته است که باید علیه ایران اقدام کنند.

 

وی در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: «من انتظار دارم قدرت‌های جهانی، ایران را مسئول بدانند و ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ببرند. این مسیر مسالمت‌آمیز خواهد بود. مسیرهای دیگری نیز وجود دارد، اما ارجاع ایران به شورای امنیت کار درستی است و ما در هفته‌ها و ماه‌های آینده به دنبال آن خواهیم بود.»

 

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار