انتقاد جنبش حماس از اقدام دولت انگلیس؛

لندن به گمراهی خود ادامه می‌دهد

حماس در بیانیه‌ای گفت: متأسفانه انگلیس به گمراهی خود ادامه می‌دهد به جای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی که در حق ملت فلسطین انجام داده است، متجاوزان را یاری می‌کند.

جنبش حماس از اقدام دولت انگلیس درباره ممنوع‌الفعالیت کردن این جنبش و قرار دادن آن در لیست تروریست‌ها، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، حماس در بیانیه‌ای درباره اقدام دولت انگلیس درخصوص ممنوع الفعالیت کردن این گروه گفت: متأسفانه انگلیس به گمراهی خود ادامه می‌دهد به جای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی که در حق ملت فلسطین انجام داده چه درباره معاهده شوم "بالفور" و چه قیمومت انگلیس که سرزمین فلسطین را تسلیم صهیونیست‌ها کرد، متجاوزان را یاری می‌کند.

در این بیانیه آمده است: مقاومت در برابر اشغالگری حق تضمین شده ملت‌هایی است که تحت اشغال زندگی می‌کنند. اسرائیل از طریق اشغال اراضی فلسطینی و قتل ساکنان اصلی و مجبور کردن آن‌ها به مهاجرت با زور و انهدام منازلشان و حبس و محاصره غزه و جنایت‌های جنگی و ضد بشری دست به اقدامات تروریستی می‌زند. تجاوز به مقدسات و ترساندن مردم در عبادتگاه عین تروریسم است. سرقت اراضی و شهرک سازی در آنجا نیز شنیع‌ترین چهره تروریسم است.

حماس از جامعه جهانی به ویژه انگلیس خواست سیاست یک بام و دو هوا و نقض آشکار قوانین بین‌المللی را کنار بگذارند.

حماس از تمام گروه‌های فلسطینی و حامیان مسئله فلسطین در انگلیس و اروپا خواست تصمیم دولت لندن را محکوم کنند و آن را ادامه تجاوز به ملت فلسطین و حقوق ثابت آن بدانند.

 
 

 

ارسال نظر