|

سید عباس موسوی، سفیر ایران در باکو اعلام کرد:

انتقال ۲۱ زندانی ایرانی از آذربایجان به کشور در روزهای آینده

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی به کشور در روزهای آینده خبر داد

سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی به کشور در روزهای آینده خبر داد و گفت: در پی سفر پربار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان، پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران و مساعدت مقامات جمهوری آذربایجان، ۲۱ زندانی ایرانی در روزهای آینده به میهن انتقال خواهند یافت.

وی یادآور شد: سه نفر از این زندانیان از بانوان هستند که با انتقال آنان دیگر هیچ بانوی ایرانی در زندان‌های این کشور نخواهیم داشت و امیدوارم در آینده نیز بانوی دیگری به جمع زندانیان هموطن در این کشور اضافه نشود.

خرداد ماه سال جاری نیز در پی تلاش سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و  پیگیری‌های مسئولان جمهوری اسلامی ایران، ۲۰ نفر از اتباع ایرانی زندانی در جمهوری آذربایجان ( از جمله ۹ نفر از مجموع ۱۲ خانم زندانی) به منظور سپری کردن ادامه دوران محکومیت خود به ایران منتقل شدند.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه هفته گذشته سفری یک روزه به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان داشت و با مقامات این کشور از جمله رئیس جمهور، وزیر خارجه و رئیس پارلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید خطیب‌زاده نیز این سفر را سفری موفق برشمرد.

 

ارسال نظر