دیدار هیات طالبان با اسماعیل خان و احمد مسعود در تهران

حکومت طالبان، دیدار و گفتگوی احمد مسعود؛ رهبر جبهه مقاومت و اسماعیل خان؛ والی پیشین هرات با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه این گروه را در تهران تایید کرد.

حکومت طالبان، دیدار و گفتگوی احمد مسعود؛ رهبر جبهه مقاومت و اسماعیل خان؛ والی پیشین هرات با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه این گروه را در تهران تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، بلال کریمی؛ معاون سخنگوی طالبان گفته‌است، هیات طالبان با احمد مسعود و اسماعیل خان در تهران گفتگو کرده‌است.

او افزوده‌است که در این دیدار هیات طالبان به احمد مسعود و اسماعیل خان اطمینان داده‌است که می‌توانند به افغانستان برگردند.

همچنین در همین راستا ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییتی موضوع دیدار هیئت طالبان با احمد مسعود و اسماعیل خان را با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان را نیز تایید کرد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان می‌گوید که امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان در دیدار با احمد مسعود و اسماعیل خان گفته است که «بدون تشویش بیایید و نمی‌خواهیم هیچ دلیلی برای مخالفت بماند.»

 

این در حالی است که برخی از رسانه‌ها پیش‌تر گزارش داده‌بودند که احمد مسعود؛ فرمانده «جبهه مقاومت» و اسماعیل خان قرار است با هیات طالبان در تهران گفتگو کنند.

این رسانه‌ها گزارش داده‌بودند که این گفتگوها با تلاش سپاه پاسداران انجام خواهد شد؛ اما وزارت خارجه ایران این موضوع را رد کرد.

این در حالی است که اسماعیل خان؛ والی پیشین هرات در ایران به سر می‌برد. او پس از آزادی از چنگ طالبان به دنبال سقوط هرات به ایران رفت.

برخی منابع پیش از این گفته‌بودند که احمد مسعود نیز برای دیدار با اعضای خانواده‌اش در شهر مشهد به سر می‌برد.

آقای مسعود پس از سقوط دولت، رهبری جنگ علیه طالبان در پنجشیر را برعهده گرفت؛ اما پس از شکست جبهه پنجشیر به تاجیکستان گریخت و اخیرا گفته می‌شود که به ایران رفته‌است.

 

ارسال نظر