|

سرقت مرگبار از قتل خاله و شوهرخاله

مردی جوان که خاله‌اش و شوهر او را با انگیزه سرقت طلا به قتل رسانده و فرار کرده بود، عاقبت دستگیر شد.

مردی جوان که خاله‌اش و شوهر او را با انگیزه سرقت طلا به قتل رسانده و فرار کرده بود، عاقبت دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ما، کارآگاهان جنایی استان البرز روز پنجم مرداد از کشف اجساد زن و مردی مسن در خانه‌شان مطلع شدند و وقتی به محل حادثه رفتند فهمیدند این زوج به قتل رسیده‌اند و قاتل یا قاتلان بعد از ارتکاب جنایت مقداری طلا از خانه آنها سرقت کرده‌اند. چند سرنخ وجود داشت که نشان می‌داد این جنایت به دست فردی آشنا رقم خورده است. نخست آنکه قاتل توانسته بود به‌راحتی وارد خانه مقتولان شود و با استفاده از آشنایی و صمیمیت آنها را در فرصتی مناسب غافلگیر کند. دوم اینکه قاتل می‌دانست این زوج در خانه خود طلا نگهداری می‌کنند و به همین دلیل سرقت مرگ‌بار را از قبل طراحی کرده بود.

کارآگاهان بعد از انتقال اجساد مقتولان به پزشکی قانونی در تحقیقات خود پی بردند خواهرزاده زن مسن به نام نیما شب قبل از حادثه در خانه این زوج میهمان بود. این‌گونه بود که نام نیما به‌عنوان اولین مظنون در پرونده ثبت شد و افسران جنایی پی‌ بردند این جوان از زمان ارتکاب قتل فراری شده است.

در‌حالی‌که همه مدارک از دخالت نیما در قتل خبر می‌داد، کارآگاهان تلاش‌های گسترده‌ای را برای یافتن او انجام دادند تا اینکه فهمیدند متهم به غرب کشور گریخته است. به این ترتیب ردیابی‌ها انجام و مخفیگاه نیما شناسایی شد. سرانجام متهم روز شنبه هفته جاری در عملیاتی غافلگیرکننده بازداشت و به استان البرز منتقل شد.

نیما وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، کشتن خاله و شوهرخاله‌اش را پذیرفت و گفت: من متأهل هستم و مشکل مالی دارم. مدتی قبل فهمیدم خاله‌ام مقدار زیادی طلا در خانه دارد، به همین دلیل برای سرقت طلاها وسوسه شدم و نقشه‌ای را طراحی کردم. شب قبل از جنایت به‌عنوان میهمان به خانه خاله‌ام رفتم و شب را در آنجا خوابیدم. صبح شوهرخاله‌ام برای خریدن وسایل صبحانه از خانه بیرون رفت، من که فرصت را مناسب دیده بودم، به خاله‌ام حمله و او را خفه کردم.

متهم ادامه داد: شوهرخاله‌ام دقایقی بعد به منزل برگشت که او را نیز غافلگیر کردم و چند ضربه به سرش زدم. وقتی مرد مسن گیج و بی‌حال شد، او را هم خفه کردم. بعد با سرقت طلاها فراری شدم. بنا بر این گزارش، متهم در‌حال‌حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او برای افشای زوایای مختلف این قتل همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

 

آخرین اخبار