درخواست حزب اتحاد ملت‌ برای مجوز تجمع اعتراضی

دبیرکل حزب اتحاد ملت به وزیر کشور درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی نامه نوشت و خواستار صدور مجوز تجمع اعتراضی از سوی وزارت کشور شد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت به وزیر کشور درباره طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی نامه نوشت و خواستار صدور مجوز تجمع اعتراضی از سوی وزارت کشور شد. 

در نامه علی شکوری‌راد به رحمانی‌فضلی با اشاره به بررسی طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس از آن به‌عنوان طرحی که دسترسی به خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی را برای شهروندان به‌شدت محدود خواهد کرد نام برده و آورده شده است: این طرح علاوه‌ بر محدودسازی امکان تبادل خبر و اطلاعات، تأثیر بسزایی در فضای «کسب‌وکار» خواهد داشت و زندگی و معیشت بسیاری از شهروندان را با مشکلات مضاعف مواجه خواهد کرد. 

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در ادامه با بیان اینکه حزب متبوعش به حکم وظیفه سیاسی دفاع از قانون اساسی و حقوق شهروندان، مخالفت همه‌جانبه با تصویب مفاد این طرح را در دستور کار خود قرار داده‌، افزوده است علاوه بر همراهی با دیگر اقشار معترض، خواهان انجام کنش سیاسی اعتراضی نمایان و برانگیزاننده است. 

در ادامه نامه، شکوری‌راد با طرح درخواست خود از وزارت کشور آورده است: به موجب تبصره یک بند خ ماده ۱۳ قانون احزاب و علی‌رغم وقوف بر محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به اطلاع می‌رساند چنانچه از نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا منعی نباشد قصد داریم در اولین فرصت تجمعی اعتراضی در یک فضای باز مناسب که قطعا در آن شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت خواهد شد، برگزار کنیم. تا آن زمان روش‌های اعتراضی متعارف جایگزین دیگری نیز مطرح هستند که تمایل داریم از آنها برای بیان اعتراض استفاده کنیم. 

دبیرکل این حزب اصلاح‌طلب در پایان یادآور شده است: تقاضا دارد استفاده از این روش‌ها و راهکارها را موضوعی امنیتی تلقی نکرده و اجازه داده‌ شود اعتراضات سیاسی قابلیت طرح و نمایش در فضای آرام و بدون تنش را داشته باشند.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

آخرین اخبار