احمد وحیدی، وزیر کشور با صدور پیامی مطرح کرد؛

مجازات عاجل عاملان جنایت تروریستی افغانستان

وزیر کشور با صدور پیامی، ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع فاجعه انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز افغانستان، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستار شد.

به گزارش شبکه شرق و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور با صدور پیامی، ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع فاجعه انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز واقع در شمال شرقی افغانستان، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستار شد.

 

متن کامل پیام احمد وحیدی به این شرح است:

«و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه و لعنه و اعد له عذابا عظیما

انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز واقع در شمال شرقی افغانستان در حین برگزاری نماز جمعه که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از یکصد تن از مسلمانان افغانستانی شد، اقدامی غیر انسانی و ضد دینی است که نزد عموم اهل ایمان، همه آزادی خواهان و جملگی وجدان های بیدار انسانی محکوم است.

این جنایت تروریستی که از سوی جریان های منحرف مورد حمایت نظام سلطه جهانی و در ابتدای ماه ربیع الاول؛ موسم سرور مسلمین واقع شد، مصیبتی بزرگ و موجب تأسف و تأثر فراوان است و بار دیگر اهمیت وحدت کلمه در امت اسلامی و ضرورت انسجام و اتحاد اجزای مختلف کشورِ دوست و همسایه؛ افغانستان در سایه یک دولت فراگیر را برای صیانت از آرامش و امنیت و مقابله با رشد و نمو جریان های تروریستی و تکفیری از جمله بقایای گروهک ضد اسلام داعش گوشزد می سازد.

ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع این فاجعه، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستارم.»

 

ارسال نظر