|

عبدالحسین روح‌الامینی،‌ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمپین ضدواکسن برخلاف قوانین بهداشتی و درمانی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عوارض واکسن بسیار کمتر از عوارض آلودگی هوا است، گفت کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.

عبدالحسین روح‌الامینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی عنوان کرد: در رابطه با واکسیناسیون در مجلس شورای اسلامی کمیسیون تخصصی وجود دارد و در بخشی از آن بنده مسئولیت دارم، به نظر می‌رسد با سخنانی که امروز مطرح شد، افکار عمومی را دچار پاردوکس می‌کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه زدن واکسن در کشور اجباری نیست، گفت: فردی می‌تواند خود را در روستا یا خانه‌ای دور از جامعه، قرنطینه کند و واکسن هم نزند؛ وقتی نظامات و سیاست‌هایی در جامعه وضع می‌شود برای حفظ اجتماع و سلامت عموم باید دقت کافی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ممکن است زدن واکسن عارضه‌هایی به دنبال داشته باشد، گفت: اما قطعاً عوارض واکسن کرونا از عوارض آلودگی هوا در تهران بسیار کمتر است. آیا خطرات ناشی از انتشار مواد لنت ترمز در هوا و گازهای سمی که میلیون‌ها انسان را در معرض خطر قرار می‌دهد، کمتر از عوارض یک واکسن است؟ من همه این موارد را به یکی از واعظانی که با من تماس گرفته بود، بیان کردم، لذا نباید اینچنین در جامعه نگرانی ایجاد کرد.

روح‌الامینی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نظامات واکسیناسیون در کشور را دنبال می‌کند و خود به شدت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌فرماید؛ حتی مراسماتی که در حسینیه به آن بزرگی برگزار می‌شود، ایشان به تنهایی در آنجا حاضر می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: اگر می‌خواهیم کسب و کار مردم از سر گرفته شود و هزینه‌ها کاهش یابد، چرا باید عملاً یک کمپین ضدواکسیناسیون در کشور راه بیندازیم!؟ وقتی قانونی در کشور وضع می‌شود همه باید به آن عمل کنند، در غیر این صورت فردی می‌تواند ادعا کند چرا باید پشت چراغ قرمز منتظر بمانم، این حق من است که عبور کنم! لذا کمپین ضد واکسن برخلاف سیاست‌های کلی نظام، قوانین عقلانی بهداشتی درمانی و منویات مقام معظم رهبری است.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار