|

محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مقدمات مذاکرات رسمی با عربستان فراهم نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برای شروع مذاکرات رسمی با عربستان نیاز به مقدمات و روابط کارشناسی است اما هنوز این مقدمات فراهم نشده است.

به گزارش شفقنا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به دنبال تقویت روابط با کشورهای همسایه هستیم، اظهار کرد: برای شروع مذاکرات رسمی با عربستان نیاز به مقدمات و روابط کارشناسی است اما هنوز این مقدمات فراهم نشده است.

محمود عباس زاده مشکینی در خصوص مذاکرات ایران و عربستان، اظهارکرد: علائمی از سوی عربستانی‌ها شاهد بودیم که این علائم نشانه علاقمندی آنها برای بازسازی روابط بود؛ اما این علائم در حال حاضر کمی کمرنگ شده است؛ حتی بعضی از این علائم، معکوس شده است؛ درحالی که ایران کشور باثبات و نظام سیاسی آن برآمده از خواست و اراده مردم است و به دنبال ارتباط با کشورهایی است که دارای ثبات سیاسی هستند و امیدواریم مواضع این کشورها به ثبات برسد تا تکلیف ایران هم مشخص شود.

او در ادامه افزود: ما به دنبال تقویت روابط هستیم اما عملی کردن این اهداف، به ثبات مواضع کشورها بستگی دارد. سیاست ما آسیا محوری و همسایه محوری است که رسما اعلام کردیم و به ملازمات آن هم متعهد هستیم. لذا الان نوبت کشورها است که باید از این ظرفیت برای تقویت ارتباط استفاده کنند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بارها اعلام کردیم که به دنبال ارتقاء روابط هستیم اما برای شروع مذاکرات رسمی نیاز به مقدمات و روابط کارشناسی است اما هنوز این مقدمات فراهم نشده است.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار