بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل:

ایران ضعف ما را می‌داند

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی گفت: یک ماه دیگر، ایران به مذاکرات با قدرت‌ها بازمی‌گردد تا به توافق هسته‌ای بازگردد که این یک خطر وجودی برای امنیت اسرائیل است.

به گزارش فارس، نخست‌وزیر سابق اسرائیل با تأکید بر تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای اعمال فشار به واشنگتن برای خروج یکجانبه از برجام گفت که تهران ضعف قدرت‌های جهان را می‌داند و با شتاب رو به جلو در حال حرکت است.

 بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی شب گذشته (دوشنبه) بار دیگر در حمله به «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «بنت درباره رشد اقتصادی اسرائیل لاف می‌زند. او یکی از بزرگترین دزدان اعتبار دوران مدرن است».

 

بنا بر گزارش روزنامه صهیونیستی «عاروتص شوع»، وی ادامه داد: «هر آن کس که اقتصاد را درک می‌کند، می‌داند که رشد اقتصادی چیزی نیست که ظرف چهار ما از هیچ چیز به وجود آمده باشد. این نتیجه یک سیاست منظم است که ما به مدت چهارسال به ویژه در دوران کرونا دنبال کردیم».

 

نخست‌وزیر جنجالی و تندرو سابق رژیم صهیونیستی بار دیگر اتهامات و لفاظی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد و گفت: «وقتی نخست‌وزیر بودم، به آمریکایی‌ها گفتم-هر آن چه که باید برای جلوگیری از توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌دهم. به واسطه تلاش‌های ما، توانستیم ایالات متحده را از توافق هسته‌ای خارج کنیم و به واسطه عملیات‌های شجاعانه ما، توانستیم ایران را از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای متوقف و مهار کنیم».

 

نتانیاهو سپس خطاب به طرف‌های مذاکره‌کننده در برجام در ادامه گفت: «ایران، ضعف شما را می‌شناسد و رو به جلو می‌شتابد. یک ماه دیگر، ایران به مذاکرات با قدرت‌ها (اعضای برجام) بازمی‌گردد تا به توافق هسته‌ای بازگردد که این یک خطر وجودی برای امنیت اسرائیل است».

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخش پایانی بدون اشاره به زرادخانه‌های اتمی رژیم صهیونیستی که حاضر به پیوستن به پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان پی تی) نیست، جمهوری اسلامی را به تلاش برای دستیابی به بمب اتمی متهم کرد و مدعی شد: « این (توافق هسته‌ای) به آن (ایران) صدها بمب می‌دهد که سرهای ما را هدف قرار خواهد داد و دولت چه می‌کند؟ بنت سکوت کرده است و مراقب است که به تعهد خود نسبت به دولت آمریکا مبنی بر عدم اقدام علنی علیه بازگشت ایران به این توافق (برجام) عمل کند».

 

 

ارسال نظر