مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس:

با وجود چاه نفت برخی مردم در خوزستان آب شرب ندارند

یک عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کنار ۷۰۰ چاه در غیزانیه و چاه نفت و با وجود ۵ رودخانه بزرگ و ۷ سد بزرگ، مردم روستاها در خوزستان آب شرب ندارند.

به گزارش برنا،  «مجتبی یوسفی»، نماینده مردم اهواز و عضو هیات رئیسه مجلس،  در رابطه با تعامل دولت و مجلس و عملکرد دولت گفت: قرار گرفتن دولتمردان و مسئولین در کنار مردم یک فضل است و مقام معظم رهبری بر این امر تاکید دارند. واقعیت جامعه این است که مردم می‌خواهند مسئول‌شان کنار آنها باشد تا بتوانند مشکلات را از نزدیک ببیند. اطلاعاتی که از مشکلات مربوط به هر استان در ستادها و وزارتخانه گزارش می شود با آنچه از نزدیک لمس می شود تفاوت دارد. روستاهای دور افتاده زیادی وجود دارد که وضعیت آب شرب و زندگی آنها بسیار در اوضاع نامطلوبی به سر می برد و برای ابتدایی ترین موضوعات دچار مشکل هستند. 

او ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی کارهای بسیار بزرگی انجام داده ولی محرومیت‌ها بسیار است. نگاه حاکم بر دولت‌ها و نگاه متمرکز گرایانه که کل کشور را فقط به چند استان معطوف کردند و نگاه متوازن به کل کشور نداشتند، سبب بروز مشکلات می‌شود. در برخی استان‌ها شهرهایی وجود دارد که حتی درگیر آب و فاضلاب و موضوعات ابتدایی هستند مثلا در خوزستان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ایلام و کرمانشاه شاهد این مشکلات هستیم. 

 

یوسفی با اشاره به اقدامات فراکسیون گردشگری بیان کرد: مجلس یک کار بی بدیلی که انجام داد، حضور نمایندگان مجلس در بعضی مناطق کشور در جایگاه نمایندگی تمام مردم بود که اقدام بسیار خوبی صورت گرفت. در هفته اول مجلس که هنوز کمیسیون‌ها شکل نگرفته بود ۱۲ نماینده به خوزستان سفر کردند و باورشان نمی‌شد که کنار ۷۰۰ چاه در غیزانیه و چاه نفت و با وجود ۵ رودخانه بزرگ و ۷ سد بزرگ، مردم روستاها در آنجا آب شرب ندارند.

 

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به روند واکسیناسیون در دولت سیزدهم بیان کرد: برخی علاقمند تخریب هستند و می‌خواهند به سوابق دولت قبل برگردند، دولت روحانی حتی جلسه هیات دولت را هم تعطیل کرد. باید خروجی کارهایمان برای مردم ملموس باشد. در حوزه واکسیناسیون و حفظ جان مردم از رئیسی و اقدام جهادی او و هیات دولت تشکر می‌کنیم، یادمان نمی‌رود که درصد واکسیناسیون در دولت قبل اصلا قابل ارائه نبود و تلفات به نزدیک ۸۰۰ نفر رسید. اما اکنون کار بزرگی در حوزه واکسیناسیون انجام داده‌اند، الحق و الانصاف کار جهادی بود هم در تامین منابع مالی و هم در واکسیناسیون که الان شاهد هستیم. 


یوسفی گفت: کنترل گرانیها و وضعیت معیشتی اقشار ضعیف، متوسط و محروم جامعه از جمله وعده‌های رئیسی بود، حدود ۶ و نیم میلیون خانواده داریم که جزو هیچ نهادی نیستند و شغل ثابت ندارند و آدم های شریف و عزیزی هستند که باید مدیریت شوند و با سختی امرار معاش می‌کنند. کسی انتظار ندارد در کوتاه‌ترین مدت مشکلات حل شود زیرا انباشت مشکلات را داریم. ۷۰۰ میلیارد پروژه ناتمام در کشور داریم که اتمام اینها شاید صد سال طول بکشد. انتظارمان این است که با حضور رئیسی اینها اولویت بندی شوند و بعد از آن به فرمایش مقام معظم رهبری وعده ای ندهیم که نتوانیم عمل کنیم. وعده روز شمار به مردم بدهیم تا بتوانیم انجام دهیم.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار