پروانه نمایش «علت مرگ: نامعلوم» صادر نشد

یک عضو هیات انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت که علت حذف فیلم «علت مرگ: نامعلوم» این بود که پروانه نمایش آن صادر نشد و سعی کردیم فیلم را در رزرو جشنواره قرار دهیم.

عضو هیات انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت که علت حذف فیلم «علت مرگ: نامعلوم» این بود که پروانه نمایش آن صادر نشد و سعی کردیم فیلم را در رزرو جشنواره قرار دهیم.

بهروز افخمی کارگردان سینما و عضو هیات انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر در برنامه «شهر فرنگ» درباره علت حذف این فیلم از جشنواره توضیح داد: برای انتخاب فیلم‌ها امتیاز می‌دادیم اما در نهایت درباره ۲-۳ فیلم خوب بحث‌های جدی درگرفت و «عروسک» و «علت مرگ: نامعلوم» حذف شدند زیرا برای جشنواره نمی‌توانستتد پروانه نمایش بگیرند. فیلم «علت مرگ نامعلوم» به دلیل اینکه کمیسیون پروانه نمایش صلاح نمی‌دیدند این فیلم برای جشنواره نمایش داده شود، حذف شد اما در نهایت در میان خود افراد کمیسیون هم کسانی طرفدار فیلم بودند و می‌خواستند به آن پروانه نمایش بدهند.

او ادامه داد: در نهایت کاری که هیات انتخاب توانست برای فیلم انجام دهد این بود که ما آن را در فهرست فیلم‌های رزرو بگذاریم تا پروانه نمایش بگیرد مثلا محمدحسین نیرومند که خود هم عضو شورای صدور پروانه نمایش است و هم عضو هیات انتخاب جشنواره، دوست داشت برای فیلم پروانه نمایش بگیرد. ما هم گفتیم که تا زمان شروع جشنواره برای فیلم پروانه نمایش بگیرید زیرا جزو یکی از سه فیلم برتری بود که ما تماشا کردیم.

این کارگردان با اشاره به اینکه احتمال دارد بیش‌ از ۲ فیلم به جشنواره نرسد، خاطرنشان کرد: از این ۲۲ فیلمی که برای بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) انتخاب شدند، می‌دانیم که به احتمال زیاد ممکن است ۲ فیلم یا بیشتر به دلیل طولانی بودن مراحل فنی به جشنواره نرسند، بنابراین در میان فیلم‌های رزرو بودن بسیار اهمیت دارد.

افخمی در پایان اظهار کرد: من اجازه ندارم اسم پنج فیلمی که در رزرو جشنواره قرار دارند، بگویم اما تصمیم اینکه بعد از نرسیدن یک فیلم به جشنواره کدام فیلم جایگزین آن می‌شود به عهده هیات انتخاب نیست و دبیر جشنواره باید آن فیلم را انتخاب کند. دبیر جشنواره هم علاقه‌مند بود اگر فیلم «علت مرگ: نامعلوم» در جشنواره فیلم فجر پروانه نمایش گرفت به محض اینکه یک فیلم به جشنواره نرسید آن را جایگزین کنیم.

 

 

 

ارسال نظر