|

سرخابی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهند داشت

پرهوادارترین تیم‌های فوتبال ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهند داشت و باید دو تیم دیگر جایگزین آنها در ACL شوند.

 پرهوادارترین تیم‌های فوتبال ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهند داشت و باید دو تیم دیگر جایگزین آنها در ACL شوند.

شاهکار مدیریتی در ورزش ایران سرانجام ضربه خود را به پرهوادارترین تیم‌های فوتبال ایران زد و فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بدون حضور دو تیم محبوب ایرانی‌ها برگزار شد و مشخص نیست چه زمانی این محرومیت به پایان برسد.

هر چند تا به این لحظه سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران درباره تصمیم نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در موضوع مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال تهران خبری منتشر نکرده است، اما شنیده‌ها حاکی از این است که کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم نهایی خود را درباره این دو باشگاه گرفته و قصد ندارد امتیازی ویژه برای این تیم دو قائل شوند.

بدین ترتیب پرسپولیس قهرمان مقتدر فوتبال ایران و فینالیست دو دوره لیگ قهرمانان آسیا و استقلال تهران تنها تیم ایرانی با سابقه دو بار قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا مجوز حضور در فصل 2022 لیگ قهرمانان آسیا را بدست نیاوردند و فصل جدید لیگ قهرمانان بدون حضور این تیم‌ها برگزار خواهد شد. هنوز به صورت شفاف علت حذف این دو باشگاه مشخص نشده است و هنوز مشخص نیست علت این ماجرا به طور دقیق مشخص خواهد شد و به پرونده مسببان این فاجعه رسیدگی می‌شود یا اینکه مانند پرونده مارک ویلموتس مسببان آسیبی نمی‌بینند.

با حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022، فصل آینده سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان را بدست خواهند آورد و تیم‌های تراکتور تبریز و گل گهر سیرجان با هدیه از راه رسیده سهمیه پلی‌آف را بدست خواهند آورد.

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار