اتهام عجیب فدراسیون فوتبال اردن به تیم ملی زنان ایران

رئیس فدراسیون فوتبال اردن با ارسال نامه‌ای به AFC خواستار تأیید صلاحیت جنسیتی یکی از بازیکنان تیم ملی زنان ایران برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال زنان اردن در مقدماتی جام ملت های آسیا به مصاف ایران رفت که این بازی بعد از تساوی در وقت‌های اصلی و اضافی به ضربات پنالتی کشیده شد که در آن ایران با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی دست پیدا کرد تا جواز حضور در جام ملت های آسیا را کسب کند.

 

اکنون خبر رسیده که فدراسیون فوتبال اردن در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا، تحقیق درباره جنسیت حداقل یکی از بازیکنان ایرانی را خواستار شده است.

 

شاهزاده علی بن حسین رئیس فدراسیون فوتبال اردن در توییتی در این باره نوشت: «کنفدراسیون فوتبال آسیا باید در این زمینه تحقیق و تفحص کند. ما از کمیته پزشکان مستقل AFC می خواهیم که تحقیق شفاف و واضحی درباره این بازیکن ایران و دیگر بازیکنان این تیم داشته باشد. به ویژه اینکه تیم ملی فوتبال زنان ایران سابقه چنین رفتارهای را دارد».

 

تیم ملی فوتبال زنان ایران ۳ مهر ۱۴۰۰ در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا و در تاشکند ازبکستان در دیدار مقابل تیم ملی فوتبال زنان اردن به برتری دست یافت و راهی مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد.

 

شاگردان ایراندوست در دیدار نخست این رقابت‌ها مقابل بنگلادش نیز پیروز شده بودند.

 

 

1

 

2

 

ارسال نظر

 

آخرین اخبار