2021/02/25
۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
مک‌کانل مانع تصویب سریع افزایش مبلغ کمک مالی به آمریکایی‌ها شد

مک‌کانل مانع تصویب سریع افزایش مبلغ کمک مالی به آمریکایی‌ها شد

میچ مک کانل، رهبر اکثریت در مجلس سنای آمریکا مانع تصویب سریع لایحه افزایش کمک‌ مالی به آمریکایی‌ها از ۶۰۰ دلار به دو هزار دلار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان ان،  این لایحه اما همچنان می‌تواند در آینده و روزی که مک‌کانل انتخاب کند به رای گذاشته شود. چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنا، تلاش کرد که تغییرات در لایحه چندگانه بودجه را در صحن سنا به رای بگذارد، اما میچ مک‌کانل، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کنتاکی، با این درخواست مخالفت کرد.

یک روز پیشتر مجلس نمایندگان آمریکا افزایش مبلغ کمک به آمریکایی‌ها را که درگیر پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا در کشور هستند، با حمایت هر دو حزب تصویب کرده بود.

رهبران دموکرات‌ها در این مورد موافق دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده هستند که اعتقاد دارد مبلغ ۶۰۰ دلار برای هر فرد کمکی ناچیز است. اما بسیاری از سناتورهای جمهوری‌خواه قبلا مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده بودند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.